Wygraj stypendium ABS w wysokości 2500 USD | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-22

Wygraj stypendium ABS w wysokości 2500 USD

Konkurs ABS
Konkurs American Bureau of Shipping ABS Scholarship Award adresowany jest do studentek i studentów studiów stacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia w dziedzinach związanych z oceanotechniką m.in.: inżynieria mechaniczna, budowa okrętów, inżynieria morska, inżynieria offshore.

Do wzięcia udziału w konkursie kwalifikują się także studenci drugiego stopnia spełniający podobne wymagania. Studenci innych kierunków studiów niż te wymienione wyżej mogą kwalifikować się do konkursu wyłącznie po rozpatrzeniu wniosku przez ABS. Kandydatki i kandydaci muszą wykazywać się:

- wysokim poziomem wiedzy akademickiej (brak długu punktowego i min. średnia ocen 4.0);

- udokumentowanym zainteresowaniem branżą morską i/lub energetyczną;

- cechami przywódczymi popartymi zaangażowaniem w programy uczelniane, zespoły studenckie, koła naukowe;

- dobrym charakterem i cieszyć się uznaniem ze strony kadry akademickiej.

Jeżeli spełniasz te wymagania, prześlij swoją aplikację na adres mailowy prodziekana do spraw studenckich: roman.liberacki@pg.edu.pl najpóźniej do 20 maja 2024 roku. Aplikacja powinna mieć formę listu z wyjaśnieniem, dlaczego zasługuje na uzyskanie jednorazowego stypendium ABS z uzupełnieniem o ewentualne dokumenty potwierdzające spełnienie wyżej wymienionych wymagań. Treść listu należy wysyłać jako skan załączony do wiadomości e-mail, podobnie jak inne dokumenty potwierdzające informacje zawarte w liście. Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 czerwca 2024 roku. Przystępując do konkursu kandydat wyraża zgodę na przekazanie następujących danych osobowych do ABS: imię i nazwisko, dane kontaktowe (adres e-mail, nr telefonu), fotografię na użytek publikacji ABS. Zwycięzcy konkursu mają pierwszeństwo przed innymi osobami w przypadku ubiegania się o staż w firmie.