Data dodania: 2024-05-21
Finał konkursu "The RINA-KORAB Student Naval Architect Award 2024"
Konkurs, organizowany przez Towarzystwo Okrętowców Polskich KORAB, odbywa się pod patronatem Royal Institution of Naval Architects (RINA) i ma długą tradycję sięgającą 1997 roku. RINA jest uznaną na całym świecie organizacją skupiającą profesjonalistów z branży okrętowej.
Prezentacja prac finałowych
Podczas finału zaprezentowano trzy prace magisterskie, które zostały wyłonione spośród wszystkich zgłoszeń przez jury złożone z przedstawicieli środowiska przemysłowego i akademickiego: Andrzeja Buczkowskiego, Krzysztofa Gockowskiego oraz Przemysława Kratę.
Oto lista zaprezentowanych prac:
- “Wpływ wybranych zmian projektowych ożaglowania na efektywność wykorzystania napędu wiatrowego na małych statkach handlowych” – Autorka: Olga Rozestwińska
- “Ocena przydatności wybranych narzędzi bezsiatkowych numerycznej mechaniki płynów w procesie projektowania okrętu” – Autor: Dominik Leśniak
- “Modelowanie, symulacja i optymalizacja parametrów rotorów Flettnera w celu zastosowania w okrętownictwie” – Autor: Marcin Janczewski vel Anczewski
Po każdej prezentacji odbyła się sesja pytań, podczas której autorzy musieli wykazać się dogłębną znajomością tematu i umiejętnością odpowiadania na wnikliwe pytania z sali.
Ogłoszenie zwycięzcy
Jury oceniło prace na podstawie ich jakości, wartości merytorycznej oraz umiejętności prezentacyjnych autorów. Tegorocznym zwycięzcą został Dominik Leśniak za pracę zatytułowaną “Ocena przydatności wybranych narzędzi bezsiatkowych numerycznej mechaniki płynów w procesie projektowania okrętu”. Praca została napisana pod kierunkiem dr inż. Cezarego Źrodowskiego, prof. PG.
Nagrody
Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 2000 zł, a finaliści otrzymali nagrody po 500 zł każda. Wszystkie nagrody zostały sfinansowane ze składek członkowskich Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB.
Gratulacje i życzenia
Serdecznie gratulujemy Dominikowi Leśniakowi oraz wszystkim finalistom i życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej. To wydarzenie nie tylko podkreśla znaczenie innowacyjnych badań w dziedzinie oceanotechniki i okrętownictwa, ale również motywuje młodych naukowców do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów.