II miejsce dla reprezentantów WIMiO w sportowych rywalizacjach na PG | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-17

II miejsce dla reprezentantów WIMiO w sportowych rywalizacjach na PG

Drużyna Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG
Na 15 maja bieżącego roku Centrum Sportu Akademickiego zaplanowało Dzień Sportu. W ramach wydarzenia promującego aktywność fizyczną studenci, władze poszczególnych jednostek PG oraz pozostali pracownicy uczelni rywalizowali pomiędzy sobą w różnych sportowych konkurencjach. Podczas spotkania reprezentacja naszego wydziału wywalczyła II miejsce.

W erze nowoczesnej technologii mnóstwo czasu spędzamy przed ekranem komputera czy telefonu. Przez siedzący tryb pracy, naukę lub inne obowiązki często zapominamy o tak ważnej dla naszego zdrowia aktywności fizycznej. W związku z tym Centrum Sportu Akademickiego (dalej: CSA) postanowiło zaktywizować społeczność akademicką, organizując Dzień Sportu na Politechnice Gdańskiej.

- Cieszę się z organizacji tego wydarzenia, ponieważ spotkania o sportowym charakterze w szerszym gronie mobilizują mnie do częstszego ruchu – powiedział prodziekan ds. współpracy WIMiO, prof. Mariusz Deja.

Dzień Sportu odbył się oczywiście w budynku CSA oraz na boiskach wokół niego. Na uczestników wydarzenia czekał grill oraz mnóstwo sportowych konkurencji. Studenci rywalizowali głównie podczas gry w piłkę nożną, badmintona, koszykówkę czy siatkówkę. Z kolei reprezentacje poszczególnych jednostek PG rywalizowały między sobą w przeróżnych kategoriach sportowych m.in. rzuty do kosza, strzelanie z łuku, strzały do bramki czy przeciąganie liny. Drużyny składały się z władz oraz pracowników jednostek, doktorantów i studentów. Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa reprezentowali przedstawiciel studentów Jakub Giedrewicz, doktorantów Sisay Workineh Agebo oraz pracownicy Mariusz Deja, Jacek Kropiwnicki, Magdalena Kunicka, Aleksander Mroziński, Wojciech Połubok, Ewelina Rohde, Michał Wasilczuk, Marcin Życzkowski. 

Choć większość konkurencji wydawała się znajoma i prosta, to potrafiła uczestnikom przynieść wiele trudu. – Dla mnie największym wyzwaniem okazały się rzuty do kosza, w których, choć czułem się pewnie, nie zdobyłem żadnego punktu – zaśmiał się dyrektor administracyjny WIMiO, Wojciech Połubok. Zadaniem, z którym najlepiej poradzili sobie reprezentanci naszego wydziału, było przeciągnie liny, gdzie w przeciągu kilku sekund drużyna WIMiO dwukrotnie pokonała swoich przeciwników.

Po podliczeniu punktów z wszystkich kategorii najmocniejszą drużyną okazała się reprezentacja Wydziału Chemicznego, tuż za nimi z drugie miejsce zajął nasz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Dziękujemy Centrum Sportu Akademickiego oraz Samorządowi Studentów Politechniki Gdańskiej za organizację wydarzenia, oraz wszystkim drużynom za zdrową rywalizację i przede wszystkim dobrą zabawę.

 

58 wyświetleń