Sukces KSTO Korab na International Waterbike Regatta 2024 | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-21

Sukces KSTO Korab na International Waterbike Regatta 2024

Członkowie KSTO Korab na rowerze "Dżordż"
Między 16 a 18 maja, reprezentacja Koła Naukowego KSTO Korab odniosła największy od siedmiu lat sukces na prestiżowych zawodach International Waterbike Regatta, zdobywając 2. miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

Studia to nie tylko nauka, ale także rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Studenci KSTO Korab łączą naukę z pasją do sportów wodnych — budując jednostki pływające, a następnie startując nimi na międzynarodowych regatach. Zespół składający się z 15 studentek i studentów przez cztery dni, od samego przyjazdu w środę, ciężko pracował, aby zapewnić maksymalną sprawność wszystkich rowerów wodnych. Było to zwieńczenie wielu miesięcy intensywnych przygotowań i wysiłków całego zespołu.

Spektakularne wyniki

Na zawody pojechały trzy rowery wodne, spośród których największy sukces odniósł "Rektor", zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rektorowi zabrakło jedynie 2 punktów do zwycięstwa (132 do 134 punktów). W dwóch z sześciu konkurencji zespół KSTO Korab zdecydowanie zdeklasował oponentów, osiągając spektakularne wyniki:

  • Forward-Stop-Backward: Czas 46 sekund, podczas gdy druga drużyna osiągnęła czas 57 sekund.
  • Long Distance: Czas 12:34 minut, przewyższając drugą drużynę, która osiągnęła czas 13:45 minut.

Pozostałe dwa rowery, "Dżordż" oraz "CBG", również dobrze się spisały, zajmując odpowiednio 10. i 14. miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 24 startujących jednostek.

Gratulujemy!

Ten sukces jest dowodem na ogromne zaangażowanie, determinację i umiejętności naszych studentów. Gratulujemy całej drużynie KSTO Korab i dziękujemy za ich ciężką pracę oraz reprezentowanie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na arenie międzynarodowej. Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że przyszłe lata przyniosą jeszcze więcej wspaniałych osiągnięć!

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń oraz sukcesów Koła Naukowego KSTO Korab na stronie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

99 wyświetleń