Jubileuszowy Piknik Koła Studentów Techniki Okrętowej KORAB | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-06

Jubileuszowy Piknik Koła Studentów Techniki Okrętowej KORAB

Jubileusz 100-lecia istnienia KSTO Korab
W sobotę 1 czerwca, w Dzień Dziecka, odbył się Jubileuszowy Piknik Koła Studentów Techniki Okrętowej KORAB. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, ponieważ w 2024 roku KSTO KORAB świętuje swoje stulecie. Koło zostało założone w lipcu 1924 roku przez grupę polskich studentów na Politechnice w Wolnym Mieście Gdańsku. Głównym celem założycieli było zapewnienie sobie odpowiednich warunków do nauki, aby w przyszłości móc rozwijać przemysł stoczniowy w Polsce, która po 123 latach odzyskała dostęp do morza.

Przez minione sto lat KORAB przeszedł wiele zmian, zarówno w zakresie działalności, jak i w warunkach, w jakich pracują jego członkowie. Obecnie studenci mogą realizować projekty o nieograniczonej różnorodności, korzystając z możliwości, o których poprzednie pokolenia mogły jedynie marzyć. Korzystając z tych warunków, studenci KORABIA przez lata wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i kreatywnością, realizując ambitne projekty takie jak rowery wodne, wodoloty solarne, rowery podwodne oraz zdalnie sterowane jachty.

Na jubileuszowym pikniku, który odbył się na Starym Mieście w Gdańsku, w pobliżu Muzeum II Wojny Światowej, można było podziwiać dokonania członków KORABIA. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano liczne atrakcje także dla najmłodszych, nawiązujące do tematyki okrętowej. Dla tych, którzy dosięgali do pedałów, przygotowano rejs po Motławie na dwóch rowerach wodnych: Dżordżu oraz flagowej jednostce Rektor.

Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, przyciągając wiele rodzin z dziećmi, absolwentów naszego Wydziału oraz byłych członków KORABIA. Wśród gości była także Pani Prorektor prof. Barbara Wikieł. Pogoda dopisywała przez cały dzień, a uśmiechy na twarzach licznych odwiedzających świadczyły o doskonałej atmosferze pikniku. Nawet pod koniec tego intensywnego dnia, chętnych na przejażdżkę rowerem wodnym nie brakowało, co dodatkowo przyciągało uwagę przechodniów.

Wierzymy, że wielotygodniowe zaangażowanie naszych studentów oraz włożona praca zaowocowały nie tylko świetnie zorganizowanym wydarzeniem, ale także zwiększeniem świadomości społecznej na temat istnienia i działalności organizacji takich jak KORAB. Mamy nadzieję, że to zachęci przyszłe pokolenia studentów do dołączenia do naszych szeregów i kontynuowania ponad stuletniej historii Koła Studentów Techniki Okrętowej KORAB.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego pikniku oraz wszystkim gościom za udział i wsparcie.

75 wyświetleń