Spotkanie absolwentów WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-05

Spotkanie absolwentów WIMiO

Spotkanie absolwentów WIMiO
28 maja 2024 roku na kampusie Politechniki Gdańskiej odbyło się spotkanie absolwentów dawnego Wydziału Budowy Maszyn (obecnie: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa), którzy ukończyli studia w maju 1979 roku.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej, gdzie absolwenci mieli okazję porozmawiać oraz zostali powitani przez władze uczelni, w tym przez prorektora ds. organizacji i rozwoju Politechniki Gdańskiej, prof. Dariusza Mikielewicza oraz władze Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa — prodziekana ds. współpracy prof. Mariusza Deję, a także dyrektora administracyjnego Wojciecha Połuboka.

Następnie uczestnicy przeszli do Laboratorium Maszynowego, gdzie pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (WIMiO) zaprezentowali nowoczesne laboratoria wchodzące w skład tego obiektu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nanotechnologii B oraz Laboratorium Mechatroniki, Haptyki i Robotyki – MecHaro-Lab, a także Laboratorium Metody Przyrostowych i Inżynierii Odwrotnej, mieszczących się w budynku nr 40.

Po zwiedzeniu wydziałowej infrastruktury absolwenci zebrali się w audytorium Wydziału. Podczas spotkania prof. Mariusz Deja przedstawił zmiany organizacyjne, jakie zaszły na uczelni i wydziale. Po oficjalnej części uczestnicy mogli wspólnie spędzić czas.

Około godziny 14:15 absolwenci udali się do restauracji „Sól i Pieprz”, gdzie o godzinie 15:00 rozpoczął się uroczysty lunch. Spotkanie było doskonałą okazją do odświeżenia starych znajomości oraz wspomnień z czasów studiów na Politechnice Gdańskiej. Organizacja tego typu spotkań pozwala na integrację środowiska absolwentów, aktualizację ich wiedzy o Politechnice Gdańskiej oraz możliwość chwilowego powrotu do przeszłości poprzez wspomnienia, oraz możliwość zwiedzenia murów uczelni.

97 wyświetleń