Wizyta Delegacji Inspektoratu Marynarki Wojennej na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-03

Wizyta Delegacji Inspektoratu Marynarki Wojennej na WIMiO

Wizyta kontradmirała Włodzimierza Kułagina na WIMiO
W dniu 28 maja 2024 roku, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (IMiO) Politechniki Gdańskiej gościł delegację przedstawicieli Inspektoratu Marynarki Wojennej. W skład delegacji wchodzili Szef Zarządu Uzbrojenia IMW DGRSZ, kontradmirał Włodzimierz Kułagin, komandor Cezary Gnoza oraz komandor porucznik Roman Kłosowski.

Podczas wizyty, przedstawiono delegacji szczegółowe informacje na temat dotychczasowej współpracy Politechniki Gdańskiej z Resortem Obrony Narodowej, w tym szczególnie z Marynarką Wojenną na przestrzeni lat. Omówiono również możliwości oraz ewentualne propozycje do realizacji w przyszłości. Goście wyrazili zainteresowanie kontynuacją oraz rozwijaniem współpracy, która kwitnie od wielu lat, i przedstawili swoje oczekiwania względem dalszych działań.

Pokaz pojazdu podwodnego "Głuptak"

Jednym z kluczowych punktów wizyty był pokaz pojazdu podwodnego "Głuptak", który odbył się na basenie WIMiO. Podczas demonstracji omawiano plany rozwojowe tego systemu na polskich okrętach. Delegacja miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które mogą znaleźć zastosowanie w Marynarce Wojennej.

Zwiedzanie warsztatu produkcyjnego

Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie warsztatu produkcyjnego, gdzie obecnie budowane są nowe pojazdy podwodne "Głuptak". Pojazdy te zostaną wyposażone na trzech kolejnych niszczycielach min, budowanych przez Remontowa Shipbuilding S.A. Goście mieli również okazję zobaczyć remontowane pojazdy z ORP Kormoran oraz pojazd podwodny "Ukwiał" z okrętów w Świnoujściu.

Obiecująca atmosfera do dalszej współpracy

Wizyta zakończyła się w miłej i obiecującej atmosferze, dając solidne podstawy do dalszej owocnej współpracy pomiędzy Politechniką Gdańską a Inspektoratem Marynarki Wojennej. Wyrażono nadzieję na realizację wspólnych projektów, które przyczynią się do rozwoju nowoczesnych technologii w służbie polskiej Marynarki Wojennej.

Serdecznie dziękujemy delegacji Inspektoratu Marynarki Wojennej za wizytę i czekamy na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

228 wyświetleń