Wizyta studyjna w Bazie Paliw w Dębogórzu | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-09

Wizyta studyjna w Bazie Paliw w Dębogórzu

Wizyta studyjna wykładowców i studentów w Bazie Paliw w Dębogórzu
14 czerwca br. w Bazie Paliw PERN w Dębogórzu miała miejsce wizyta studyjna słuchaczy XI edycji studiów podyplomowych Inżynieria Ropy i Gazu.

Gospodarzem spotkania był Kierownik Działu Dębogórze – Michał Drzazga, który nie tylko przestawił odwiedzającym profil działalności spółki PERN, ale też w ciekawy sposób opisał charakterystykę procesów logistycznych realizowanych w Bazie Paliw w Dębogórzu, będącej kluczowym ogniwem logistyki importowej paliw transportowanych drogą morską.

Oprócz sporej dawki wiedzy teoretycznej goście mieli również możliwość zwiedzenia obiektu i obejrzenia kluczowej infrastruktury przeładunkowej — co spotkało się z ich strony z naprawdę dużym zainteresowaniem.

W pierwszej kolejności odwiedzono Dyspozytornię, czyli miejsce, w którym nadzorowane są wszystkie operacje technologiczne. W części „B” Bazy,  zwiedzający zapoznali się z kolei z procesem załadunku paliw na transport drogowy oraz z instalacją magazynowania i dozowania estrów. Goście mieli też możliwość wejścia na duży zbiornik magazynowy o konstrukcji stalowej, wyposażony w podwójny płaszcz i dach stały, przeznaczony do magazynowania produktów naftowych III klasy. Dodatkową atrakcją był przejazd do części „C” Bazy, gdzie zwiedzający po wejściu na instalację kolejowej nalewni bramowej mieli możliwość zapoznania się z charakterystyką pracy bocznicy kolejowej, a także obserwowali proces załadunku paliwa do wagonu cysterny.

- Dla uczestników wizyta w Bazie Paliw w Dębogórzu była doskonałą okazją do połączenia teorii z praktyką — podkreśla Wojciech Olszewski, Z-ca Kierownika Studiów Podyplomowych IRIG.

 
53 wyświetleń