Dodatkowa rekrutacja na studia I stopnia | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-23

Dodatkowa rekrutacja na studia I stopnia

Dwójka studentów Politechniki Gdańskiej
Choć główny etap rekrutacji na studia I stopnia dobiegł końca, to przed nami dodatkowa rekrutacja na wybrane kierunki. Kandydaci swoje aplikacje będą mogą składać od 6 września.

Osoby, które w głównym etapie rekrutacji nie znalazły się na listach przyjętych, a chcą podjąć studia I stopnia na naszym Wydziale, będą mogły jeszcze wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Nabór dodatkowy na wybrane kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, zarówno rozpocznie się 6 września w elektronicznym systemie eRekrutacja.

Warto wziąć w nim udział. Politechnika Gdańska to jedna z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Po raz piąty z rzędu PG znalazła się w rankingu szanghajskim, czyli najważniejszym i najbardziej prestiżowym zestawieniu uczelni z całego świata. Tegoroczny ranking opublikowany został 15 sierpnia. PG awansowała w nim o sto pozycji względem ubiegłego roku i uplasowała się w przedziale 801-900 najlepszych uczelni świata. Tym samym została trzecią najlepszą uczelnia w Polsce oraz najwyżej notowaną polską uczelnią techniczną.

W dodatkowym naborze na studia I stopnia na rok akademicki 2024/2025 rekrutacja będzie obejmowała następujące kierunki:

Kierunek Forma studiów
Budowa maszyn i okrętów niestacjonarne
Energy Technologies stacjonarne
Mechanika i budowa maszyn w języku angielskim stacjonarne
Okręty i konstrukcje morskie stacjonarne

Pamiętaj, że aplikując na kilka kierunków, kolejność wyboru ma znaczenie. Rejestrując się 6.09.2024 r. pamiętaj, aby uszeregować kierunki, przeciągając je wyżej lub niżej i zaczynając od tych, na których najbardziej Ci zależy. Kierunek, na który najbardziej chcesz się dostać ustaw najwyżej na liście preferowanych kierunków.
Sprawdź szczegółowy instruktarz rekrutacji krok po kroku.

Harmonogram rekrutacji dodatkowej na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na rok akademicki 2024/2025:

Etap procesu rekrutacji
04.09.2024 Ogłoszenie listy kierunków, na które odbędzie dodatkowa rekrutacja
6.09.2024
- 15.09.2024

Rejestracja elektroniczna w systemie eRekrutacja

• wnoszenie opłaty rekrutacyjnej - 85 zł niezależnie od liczby wybranych kierunków
  • samodzielne uzupełnianie konta o wyniki egzaminów maturalnych
  • potwierdzanie danych osobowych poprzez profil zaufany (nieobowiązkowe)
  • elektroniczne przesyłanie skanu świadectwa dojrzałości
  • elektroniczne przesyłanie skanu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
  • elektroniczne przesyłanie skanów dyplomów z olimpiad i konkursów