Poznaj Przemysł 4.0/5.0 na NEPTUN Summer School’24 | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-03

Poznaj Przemysł 4.0/5.0 na NEPTUN Summer School’24

Zapraszamy na NEPTUN Summer School’24 – wyjątkowe wydarzenie poświęcone innowacyjnym badaniom i nowoczesnym technologiom przemysłowym, które odbędzie się w dniach 15-25 września 2024 roku w hotelu Novotel Gdańsk Marina. To doskonała okazja dla wszystkich pasjonatów Przemysłu 4.0/5.0, aby zgłębić najnowsze trendy i oparte na badaniach rozwiązania technologiczne w tej dynamicznie rozwijającej się koncepcji.

NEPTUN Summer School’24 to otwarte wydarzenie skierowane do naukowców, studentów oraz profesjonalistów z branży przemysłowej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii produkcyjnych. W trakcie dziesięciodniowego programu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi zagadnieniami, które kształtują przyszłość przemysłu. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi:

Inteligentna produkcja: Odkryj, jak zaawansowane systemy analizy danych i sztucznej inteligencji mogą rewolucjonizować procesy produkcyjne, zwiększając efektywność i jakość.

Współpraca człowiek-robot: Poznaj najnowsze rozwiązania w dziedzinie współpracy ludzi z robotami, które stają się coraz bardziej powszechne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych.

Automatyzacja i cyfryzacja produkcji: Zdobądź wiedzę na temat automatyzacji procesów produkcyjnych oraz implementacji cyfrowych bliźniaków, które umożliwiają lepsze zarządzanie i optymalizację produkcji.

Technologie addytywne: Dowiedz się, jak druk 3D i inne technologie addytywne zmieniają podejście do produkcji, umożliwiając tworzenie bardziej zaawansowanych i spersonalizowanych produktów.

Dlaczego warto wziąć udział?

NEPTUN Summer School’24 to nie tylko szansa na zdobycie nowej wiedzy, ale również na nawiązanie cennych kontaktów z ekspertami i innymi uczestnikami wydarzenia. W ramach programu przewidziane są wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedziny przemysłu 4.0 i 5.0. Uczestnicy będą mieli także możliwość wymiany doświadczeń oraz przedyskutowania swoich pomysłów na rozwój technologii przemysłowych.

Rejestracja i więcej informacji

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką poruszaną na NEPTUN Summer School’24, zarejestruj się już teraz! Szczegółowy harmonogram wydarzenia, sylwetki prelegentów oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie projektu NEPTUN.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami pod adresem: marchodn@pg.edu.pl.

Wydarzenie NEPTUN Summer School’24 organizowane jest w ramach projektu „NEPTUN - New Approach to Innovative Technologies in Manufacturing”, w którym naukowcy z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG, we współpracy z zagranicznymi uczelniami, pracują nad podniesieniem poziomu doskonałości Politechniki Gdańskiej w obszarze szeroko pojętego wytwarzania. Projekt NEPTUN (nr 101079398) realizowany jest w ramach programu HORIZON-WIDERA-2021-ACCESS-03, finansowanego przez Unię Europejską.

Nie przegap wyjątkowej okazji, aby poznać przyszłość przemysłu. Do zobaczenia wkrótce!