Michael Krupnicki na WIMiO o rozwoju technologii spawalniczej | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-22

Michael Krupnicki na WIMiO o rozwoju technologii spawalniczej

Nz. Michael Krupnicki, prezes AWS
Michael Krupnicki, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Spawalniczego (American Welding Society) był gościem specjalnym spotkania Sekcji Spawalniczej SIMP na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Tematem wydarzenia był rozwój technik spawania i branży spawalniczej.

Michael Krupnicki poprowadził wykład pt. „Development of welding technology in the USA (Rozwój technologii spawalniczej w USA)” i przedstawił zakres działania American Welding Society.

Krupnicki jest właścicielem Rochester Arc + Flame Center, prywatnej szkoły oferującej kursy spawalnicze, kowalskie oraz sztuki szklarskiej. Wcześniej przez 37 lat był związany z Mahany Welding Supply. Jego ponad 35-letnie doświadczenie obejmuje nadzorowanie egzaminów na Certyfikowanego Inspektora Spawalnictwa (CWI) oraz pełnienie funkcji Dyrektora Okręgu 6. Pełnił także funkcje przewodniczącego i skarbnika w Rochester Section.

American Welding Society

Założone w 1919 roku American Welding Society (Amerykańskie Towarzystwo Spawalnicze) jest organizacją non-profit o globalnej misji: promować naukę, technologię oraz zastosowanie procesów spawalniczych i pokrewnych metod łączenia oraz cięcia na całym świecie, w tym lutowania twardego, lutowania miękkiego oraz natryskiwania cieplnego.

Poprzez rozwijanie wiedzy, otwartość na zmiany i oferowanie realnych możliwości dzięki stypendiom, grantom i programom rozwoju zawodowego, AWS dostarcza narzędzi, które pomagają członkom odnieść sukces. Ponadto inspirują przyszłe pokolenia profesjonalistów w dziedzinie spawalnictwa.

Inne prezentacje

Podczas spotkania odbyły się jeszcze dwie prezentacje:

• Udział polskich uczestników w zawodach spawalniczych w ramach WordSkills i EuroSkills - ekspert w konkursach WordSkills i EuroSkills Sławosz Lewandowski.
  • EWM React - nowoczesne sterowanie procesem spawalniczym - właściciel firmy Veltech Konrad Matolicz.