Symulacje komputerowe: dlaczego są tak ważne? Za nami "Ansys Academic Roadshow" | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-16

Symulacje komputerowe: dlaczego są tak ważne? Za nami "Ansys Academic Roadshow"

Po co i w jaki sposób można wykorzystać symulacje komputerowe? I dlaczego jest to takie ważne? Odpowiedzi na te pytania poznali studenci i pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa podczas warsztatów „Ansys Academic Roadshow” 15 października.

Wdrażanie i wykorzystywanie symulacji komputerowych jest bardzo ważne, ponieważ umożliwia wczesne wykrywanie potencjalnych problemów i efektywne zapobieganie im. To narzędzie, które przyspiesza rozwój produktów, optymalizuje procesy i skraca czas potrzebny na wprowadzanie nowych rozwiązań na rynek. Pozwala również na lepsze zrozumienie zjawisk – od fizycznych, przez matematyczne, aż po konstrukcyjne i klimatyczne – ułatwiając tym samym podejmowanie trafnych decyzji.

Podczas wykładu prezentacje przedstawili: Łukasz Bolewski (IK Engineering Sp. z o.o. - kierownik Działu Technicznego), Navid Manai (ANSYS Academic Manager) oraz Łukasz Borgul (inżynier sprzedaży MESco).

Łukasz Marzec (kierownik działu CFD i EM), Krzysztof Turewicz (specjalista ds. obliczeń MES) i Piotr Sadowski (specjalista ds. obliczeń elektromagnetycznych) poprowadzili warsztaty.

Obecnie analizy numeryczne odgrywają kluczową rolę w procesach projektowych przeprowadzanych w niemal wszystkich przedsiębiorstwach. Mają bardzo szerokie zastosowanie i tak naprawdę można je stosować wszędzie, niezależnie od dziedziny prowadzonej działalności.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.