Program mobilnościowy PROM dla pracowników, doktorantów i studentów | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-02-03

Program mobilnościowy PROM dla pracowników, doktorantów i studentów

Program mobilnościowy PROM dla pracowników, doktorantów i studentów
Rozpoczął się nabór do programu mobilnościowego PROM, dzięki któremu można wziąć udział w krótkookresowej wymianie akademickiej. Zachęcamy pracowników, doktorantów i studentów do składania wniosków. Nabór trwa do 9 lutego. Koordynatorem programu jest Centrum Współpracy Międzynarodowej.

W 2024 r.  Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy ze Szkołą Doktorską i wydziałami pozyskało prawie 2 mln złotych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizację projektu PROM. Dzięki temu ok. 180 pracowników doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej będzie mogło skorzystać z dofinansowania do wyjazdów zagranicznych, a ok. 80 osób z uczelni zagranicznych otrzyma środki na przyjazdy do Gdańska. Projekt będzie realizowany do końca września 2025 roku.

więcej o programie 

Trwa pierwszy nabór – tylko do 9 lutego

W programie zaplanowano trzy nabory – pierwszy rozpoczął się 30 stycznia i potrwa do 9 lutego (kolejne odbędą się w pierwszej połowie marca i na początku maja).

Z programu mogą skorzystać zarówno pracownicy (nauczyciele akademiccy, naukowcy, pracownicy administracyjni i techniczni), doktoranci oraz studenci wszystkich wydziałów bez względu na rok studiów.

W ramach programu PROM można złożyć wniosek o dofinansowanie na m.in. wyjazd na konferencję, szkołę zimowa/letnią, szkolenie, wyjazd w celu wykonania kwerendy czy pozyskania materiałów do prac magisterskich, doktorskich, naukowych. Długość wyjazd: od 5 do 7 dni.

– Program PROM znacząco rozszerza wachlarz możliwości związanych z wyjazdami zagranicznymi oferowanych do tej pory choćby z programu Erasmus+ – mówi Anna Modrzejewska, kierownik Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Dofinansowanie do wyjazdu, o które można się starać, obejmuje: stypendium, środki na zakwaterowanie i wyżywienie oraz środki na podróż. Dodatkowo, istnieje możliwość pokrycia z programu kosztów opłaty rejestracyjnej np. na konferencję czy szkolenie.

– Warto pamiętać, że w ramach programu PROM możliwe są nie tylko wyjazdy, ale również przyjazdy zagranicznych pracowników, doktorantów czy studentów. To świetna okazja dla osób, które chciałaby nawiązać lub rozwinąć współpracę z kolegami i koleżankami z zagranicy. Zwracamy tylko uwagę, że wniosek do udziału w programie w imieniu gościa zagranicznego wypełnia pracownik lub student Politechniki Gdańskiej, a nie sam zapraszany – dodaje Anna Modrzejewska.  


Jak złożyć wniosek?

Wnioski do programu można składać online. Do formularzy należy dołączyć dodatkowe dokumenty – zgodę na wyjazd i zaproszenie od instytucji przyjmującej (w przypadku wyjazdów) oraz zgodę kierownika jednostki (w przypadku przyjazdów gości zagranicznych). Termin składania wniosków mija 9 lutego. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 19 lutego. Regulamin rekrutacji oraz linki do formularzy rekrutacyjnych można znaleźć na stronie programu.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Opiekunem Projektu Katarzyną Doerffer pod adresem mailowym katarzyna.doerffer@pg.edu.pl.


Program PROM – krótkookresowa wymiana akademicka nr BPI/PRO/2024/1/00039 jest finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz środków Unii Europejskiej.

10 wyświetleń