„Belzona – innowacja w technice”. VIII edycja warsztatów naukowo-technicznych | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-05-19

„Belzona – innowacja w technice”. VIII edycja warsztatów naukowo-technicznych

 „Belzona – innowacja w technice”.  VIII edycja warsztatów naukowo-technicznych
VIII edycja warsztatów naukowo-technicznych pt. „Belzona – innowacja w technice” za nami. To wynik wieloletniej współpracy firmy Belse z naukowcami z Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenie odbyło się 13 maja na PG i  zgromadziło około 140 uczestników z 41 różnych zakładów oraz instytucji: wielu specjalistów, inżynierów, projektantów, a także liczne grono naukowców oraz studentów zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie napraw i modyfikacji powierzchni przemysłowych.

Pierwszą część spotkania poprowadził dyrektor techniczny Belse Roman Masek, który przedstawił innowacyjne metody modyfikacji, modernizacji oraz napraw powierzchni z użyciem kompozytów polimerowych Belzona.

Seminarium

W ramach warsztatów odbyło się również seminarium gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, które było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze materiałów i technologii inżynierskich. Swoje referaty zaprezentowali: prof. dr hab. inż. Eligiusz Mieloszyk, prof. dr hab. inż. Marek Szkodo, dr hab. inż. Stefan Krakowiak, a także dr inż. Grzegorz Gajowiec oraz dr inż. Alicja Stanisławska. Ich wystąpienia obejmowały liczne badania naukowe, analizy i wnioski, które podniosły wartość merytoryczną spotkania.

Spotkanie z praktykami

Podczas wydarzenia uczestnicy spotkali się z ekspertami technicznymi, naukowcami oraz praktykami. Była to także doskonała okazja do poznania najnowszych trendów i technologii w zakresie napraw i modernizacji powierzchni.

Na zakończenie, w ramach niespodzianki muzycznej, odbył się koncert z udziałem wybitnych artystów muzyków m.in. z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Filharmonii Opolskiej: Agnieszka i Piotr Kopińscy - fortepian, Ewa Andruszkiewicz - skrzypce, Agata Wacowska-Marsac - skrzypce, Sabina Sułkowska- Uronek - skrzypce oraz Mirosław Makowski – kontrabas. Wykonany program muzyczny obejmował utwory Vivaldiego, Chopina, Dvořáka, Piazzollego oraz Montiego, które inspirują do podejmowania działań odważnych i kreatywnych, nastrajają do innowacji.

3 wyświetleń