Kariera po WIMiO: mgr inż. Agnieszka Połeć [SYLWETKA ABSOLWENTA] | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-05-15

Kariera po WIMiO: mgr inż. Agnieszka Połeć [SYLWETKA ABSOLWENTA]

Kariera po WIMiO: mgr inż. Agnieszka Połeć [SYLWETKA ABSOLWENTA]
Mgr inż. Agnieszka Połeć pracuje jako Engineering Lead w Infosys. Do pracy na tym stanowisku przygotowały ją studia na naszym wydziale, gdzie ukończyła zarządzanie i inżynierię (studia I stopnia) produkcji oraz mechanikę i budowę maszyn (studia II stopnia). Agnieszka była gościnią kolejnego artykułu z cyklu „Kariera po WIMiO”.

Jej kariera zawodowa rozpoczęła się podczas ostatniego roku studiów magisterskich w firmie Danfoss, gdzie zdobywała pierwsze doświadczenia w tworzeniu dokumentacji technicznej. Miała okazję współpracować z planistami produkcji oraz konstruktorami węzłów cieplnych, od których czerpała cenną wiedzę techniczną. W kolejnym etapie rozwoju zawodowego założyła własną działalność gospodarczą i nawiązała współpracę z firmą Ferchau, gdzie zdobywała doświadczenie w obszarze konstrukcji turbin wiatrowych. Obecnie rozwija swoje kompetencje w przemyśle turbin parowych i gazowych, pracując w firmie Infosys.

Jakie możliwości, według Ciebie, otwierają studia na WIMiO?

Studia na WIMiO pozwalają zdobyć podstawowe informacje i umiejętności, które umożliwiają rozwój zawodowy w różnych obszarach – nie zawsze związanych z wybraną specjalizacją i kierunkiem. Uważam, że jest szeroki zakres ofert prac dla osób, które ukończą wyżej wspomniany wydział.

Twoje największe osiągnięcie na studiach

Sumiennie wypełniałam obowiązki starosty roku, dzięki czemu komunikacja między wykładowcami i studentami przebiegała bardzo płynnie, a każdy był dobrze poinformowany. Ukończyłam także 10-miesięczny program rozwoju kompetencji miękkich w O4 Coworking. Zorganizowałam również bal dla Koła Naukowego SimLE.

Czego nauczyłaś się na studiach?

Dzięki wielu zadaniom i projektom na studiach nauczyłam się przede wszystkim pracy zespołowej. Bardzo szerokie spektrum przedmiotów dostarczyło mi ogólnej wiedzy, ale również nauczyło jak szukać potrzebnych, szczegółowych informacji. Intensywny tryb studiów wytrenował u mnie zdolność do szybkiego uczenia się. Największą zaletą jest, moim zdaniem, nauczenie się rysunku technicznego. Stanowisko starosty umożliwiło mi między innymi budowania relacji. Ponadto studia nauczyły mnie analitycznego myślenia oraz zorientowania się na rozwiazywanie problemów.

Co poradziłabyś studentom pierwszego roku?

Wykorzystajcie ten czas na nawiązywanie trwałych relacji, poznawanie nowych osób, realizowanie dodatkowych kursów (w celu zdobycia konkretnych umiejętności, jak np. obsługa programów). A jeśli znajdzie się jeszcze trochę czasu ,to bardzo polecam angażowanie się w koła naukowe i tym podobne organizacje.

Twoje największe osiągnięcie zawodowe?

Przez trzy lata prowadziłam własną działalność. Samodzielne przygotowałam i przeprowadziłam wewnętrzne szkolenie z obsługi programu 3D.

Poznaj naszych absolwentów
 

12 wyświetleń