Automatyzacja i symulacje w inżynierii morskiej – seminarium z MESco | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-06-16

Automatyzacja i symulacje w inżynierii morskiej – seminarium z MESco

Automatyzacja i symulacje w inżynierii morskiej – seminarium z MESco
Jak automatyzować tworzenie geometrii, siatek i połączeń konstrukcyjnych? W jaki sposób precyzyjnie wyznaczać obciążenia wiatrowe i falowe dla konstrukcji pływających i stałych? Między innymi tego dowiedzieli się uczestnicy praktycznego seminarium, które zorganizował Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa i Firma MESco 3 czerwca.

W spotkaniu wzięło udział 50 przedstawicieli branży morskiej.

- Zapoznaliśmy się z najnowszymi narzędziami i technologiami wspierającymi automatyzację pracy inżynierskiej w sektorze offshore i stoczniowym, co z pewnością przełoży się na większą efektywność i precyzję naszych projektów. Możliwość rozmowy z ekspertami oraz poznanie praktycznych przykładów zastosowań to cenna inspiracja do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w pracy i przekazywaniu wiedzy młodszemu pokoleniu – zaznaczył mgr inż. Jacek Frost z Instytutu Budowy Okrętów.

Podczas seminarium uczestnicy dowiedzieli się także, jak prowadzić analizy zmęczeniowe zgodnie z normami DNV, EN oraz zaleceniami IIW, zastosować narzędzia Ansys AQWA w rzeczywistych projektach (na przykładzie badań z Politechniki Gdańskiej), oraz w jaki sposób uzyskać praktyczne wskazówki od ekspertów i zwiedzić unikatowy basen modelowy wykorzystywany do badań konstrukcji morskich.

W wydarzeniu wzięli udział inżynierowie i projektanci, którzy chcą wyjść poza standardowe narzędzia inżynierskie i zyskać realną przewagę konkurencyjną – dzięki automatyzacji, sprawdzonym procedurom oraz praktycznym przykładom z przemysłu.

MESco to grupa pasjonatów profesjonalnie zajmujących się symulacją komputerową. Ich działalność opiera się na trzech głównych filarach: sprzedaż oprogramowania, prowadzenie szkoleń i wsparcia technicznego oraz wykonywanie obliczeń na zlecenie.

33 wyświetleń