Data dodania: 2026-05-18
Naukowcy WIMiO wzięli udział w Walnym Zebraniu Delegatów Sekcji Spawalniczej SIMP
Zebranie odbyło się w Zamku Królewskim w Rydzynie, siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W spotkaniu wzięło udział 33 delegatów z całego kraju, w tym najliczniejsza, 8 osobowa, grupa z Pomorskiej Sekcji Spawalniczej (PSS) SIMP.
Program zebrania obejmował przedstawienie sprawozdania z działalności Zarządu Sekcji w kadencji 2022-2026, udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi, wybory prezesa i nowego zarządu oraz wskazanie kierunków działania Sekcji w kadencji 2026-230. W trakcie zebrania dokonano także wyboru składu Kapituły Medalu im. inż. Stanisława Olszewskiego, do której powołano m.in. dr. hab. inż. Dariusza Fydrycha. Medal jest odznaczeniem nadawanym spawalnikom, instytucjom i przedsiębiorstwom szczególnie zasłużonym dla rozwoju spawalnictwa. Zgodnie z regulaminem w skład Kapituły wchodzą przewodniczący, sekretarz oraz trzech do pięciu członków będących laureatami Medalu im. inż. Stanisława Olszewskiego.
Na prezesa Sekcji Spawalniczej SIMP w kadencji 2026-2030 wybranego ponownie Włodzimierza Jacka Walczaka z PSS, natomiast do 4-osobowego zarządu Sekcji powołano Tadeusza Waszkiewicza, również z PSS.
Spotkanie zakończyło się wystąpieniem nowo wybranego Prezesa oraz burzliwą dyskusją dotyczącą roli Sekcji Spawalniczej w środowisku inżynierskim i planów działalności na najbliższe cztery lata.
Historycznie wnętrza zamku w Rydzynie stworzyły wyjątkową oprawę wydarzenia, podkreślając jego uroczysty charakter.