Data dodania: 2026-06-26
Nie dostał się na staż, dziś pracuje w Boeing Polska. Posłuchaj rozmowy
Z lotnictwa i kosmonautyki w Poznaniu, przez mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Gdańskiej, aż po pracę jako planista produkcji w Boeing Polska. Gościem podcastu „Jak zostałem inżynierem?” był absolwent WIMiO mgr inż. Michał Królikiewicz. W rozmowie z Patrycją Oryl opowiedział o motywacji, studenckich wyzwaniach, pracy w kole naukowym SimLe i determinacji w dążeniu do celu.
-Na różnych etapach edukacji często jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że otrzymujemy zadanie, poświęcamy na nie kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, znajdujemy rozwiązanie i przechodzimy do kolejnego. W pracy inżyniera wygląda to zupełnie inaczej. Problemy, z którymi się mierzymy, są znacznie bardziej złożone i ich rozwiązanie wymaga czasu, zaangażowania oraz współpracy wielu osób. Równie istotne jest myślenie analityczne – umiejętność rozłożenia jednego dużego problemu na mniejsze, łatwiejsze do rozwiązania elementy. Dzięki temu zamiast przytłaczać się skalą wyzwania, można systematycznie pracować nad jego poszczególnymi częściami – mówił Michał Królikiewicz.
7 wyświetleń