dr hab. inż. Ryszard Jasiński | WIMiO - Politechnika Gdańska

e-mail: rjasinsk@pg.edu.pl
pok.: WIMiO, bud. 40, p. 409

Dziedzina naukowa: Inżynieria mechaniczna

Tematy realizowanych prac badawczych i naukowych:
- Badanie elementów i układów hydraulicznych w różnych warunkach otoczenia, także w warunkach szoku termicznego.
- Projektowanie i badanie elementów, układów pneumatycznych, hydraulicznych (pneumotronicznych, hydrotronicznych) - przyznane patenty: Jasiński R.: Maszyna hydrauliczna wielotłoczkowa osiowa ze sterowaniem elektrycznym (patent nr 214819). Układ sterowania elektropneumatycznego strumieniem czynnika roboczego maszyny hydrostatycznej wielotłoczkowej zaworowej (patent nr 215639)
- Projektowanie i badanie elementów, układów pneumatycznych, hydraulicznych, mechatronicznych urządzeń medycznych – udział w projekcie pt. „Implantowalny metodą przezcewnikową system wspomagający pracę lewej komory serca u pacjentów ze schyłkową niewydolnością układu krążenia”
- Opracowanie autorskiego merytorycznego projektu, wdrożenie oraz uruchomienie nowego Laboratorium Systemów Mechatronicznych i Mikronapędów

Dane na podstawie identyfikatora ORCID