Prof. dr hab. inż. Krzysztof Rokosz | WIMiO - Politechnika Gdańska

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Rokosz

Zespół Bioinżynierii i Elektrochemii Powierzchni, Politechnika Koszalińska

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Rokosz ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Koszalińskiej (2001), a następnie obronił doktorat (2006), habilitację (2013) oraz uzyskał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych (2020) na Wydziale Mechanicznym tejże Uczelni. Do jego zainteresowań naukowych należy zaliczyć obróbkę powierzchni metodami elektrochemicznymi oraz wytwarzanie porowatych powłok plazmowym utlenianiem elektrolitycznym. Prowadzi badania naukowe z wieloma ośrodkami naukowymi głównie  z Norwegii, Finlandii, Niemiec, Austrii, Francji oraz Czech, czego dowodem są liczne publikacje w renomowanych czasopismach naukowych. Jest rozpoznawalny w międzynarodowym środowisku naukowym, o czym świadczy m.in. jego współczynnik Hirsch’a, który wg bazy Web of Science wynosi 25.