Jeszcze więcej możliwości dla studentów. Podpisano kolejną umowę dotyczącą praktyk i staży | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-19

Jeszcze więcej możliwości dla studentów. Podpisano kolejną umowę dotyczącą praktyk i staży

WIMiO podpisał kolejną umowę w ramach praktyk i staży
Na zdjęciu prof. dr hab. inż Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Sebastian Nietupski, prezes firmy Polboat. 
Przed studentami nowego kierunku projektowanie i budowa jachtów otwierają się kolejne możliwości rozwoju. Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa podpisał kolejne porozumienie dotyczące praktyk i staży dla studentów tego kierunku. Tym razem porozumienie o współpracy zawarto z POLBOAT - Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty.

- Bardzo się cieszę z podpisania porozumienia – otwiera to nowe możliwości dla studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – mówił prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG. – Współpraca z firmami i organizacjami reprezentującymi tak wysoki poziom techniczny to jeden z trzech zasadniczych elementów kształcenia. Oprócz realizowanych w ramach programu studiów: wykładów, ćwiczeń i laboratoriów, samodzielnej pracy przy projektach studenckich, to właśnie współpraca z firmami w ramach praktyk i staży jest niezwykle cenna – dodał. Jak zaznaczył, daje ona możliwości pozyskania dodatkowej, praktycznej wiedzy.

Rozwój polskich kadr

– Zależy nam nie tylko na przyszłości tej branży, ale na rozwoju całej Polski – mówił podczas podpisania umowy Sebastian Nietupski, prezes POLBOAT. Możemy być dumni z tego, że zyskamy polskie kadry współpracujące z polską branżą, reprezentującą najwyższy poziom jakościowy produktów luksusowych, rozpoznawalnych na całym świecie. Jestem dumny, że możemy razem działać i jest to początek naszej drogi. Życzę nam, byśmy za pięć lat na kolejnej edycji POLBOAT Yachting Festival spotkali się i mogli powiedzieć, że za nami stoi rzesza studentów wykształconych na nowym Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Zapraszamy studentów do współpracy z nami – podkreślił.

POLBOAT - Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty została założona 11 maja 2006 r. w Warszawie. Członkami założycielami było 100 podmiotów gospodarczych działających w branży produkcji, usług, sportu i turystyki wodnej. Wielomiesięczne starania osób, wśród których było wielu członków Stowarzyszenia Polskie Jachty, zakończyły się sukcesem i powstaniem wyższej formy organizacyjnej: Izby Gospodarczej. 

Umowę podpisano podczas targów POLBOAT Yachting Festival 2021, które odbywały się w Marina Yacht Park w Gdyni w dniach 15-18 lipca. W trakcie festiwalu można było oglądać wystawę jachtów w marinie, a także wziąć udział w różnych wydarzeniach dla profesjonalistów i pasjonatów.

8 lipca Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa podjął także współpracę z Sunreef Yachts, światowej klasy producentem jachtów. 


 

134 wyświetleń