Praktyki u światowego lidera w produkcji jachtów. PG podpisała umowę z Sunreef Yachts | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-09

Praktyki u światowego lidera w produkcji jachtów. PG podpisała umowę z Sunreef Yachts

. Władze wydziału podpisały w czwartek, 8 lipca, umowę ze znaną firmą jachtową Sunreef Yachts. 
Francis Lapp, prezes i założyciel firmy Sunreef Yachts oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Fot. Sunreef Yachts
Ogromne możliwości i szansa na rozwój. Studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa skorzystają z praktyk w firmie będącej światowym liderem w konstrukcji i projektowaniu luksusowych katamaranów żaglowych i motorowych. Władze wydziału podpisały w czwartek, 8 lipca, umowę ze znaną firmą jachtową Sunreef Yachts

Współpraca została zawarta w ramach realizacji nowego kierunku studiów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa: projektowanie i budowa jachtów. Sunreef Yachts projektuje i buduje jachty w Gdańsku. Klientami firmy są między innymi słynni sportowcy i biznesmani. 

Produkcje najwyższej klasy

– Współpraca jest istotna z tego powodu, że firma Sunreef Yachts używa najnowszych technologii w budowie jachtów. Można powiedzieć, że są to produkcje najwyższej klasy, może i nawet najlepsze na świecie. W związku z tym studenci kierunku, którzy będą odbywać praktyki w takim zakładzie, zyskają dostęp do najnowocześniejszej wiedzy i zostaną przygotowani do pracy w firmach mających tak wysoki poziom – zarówno technologiczny, jak i marketingowy – mówił dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn. 

Przede wszystkim praktyka

Nowy kierunek projektowanie i budowa jachtów powstał jako studia o profilu praktycznym, dlatego wyróżnia się dużą liczb praktyk i staży. Dodatkowo znaczna część zajęć będzie prowadzona przez praktyków zatrudnionych w przemyśle. Studenci będą mogli wziąć także udział w praktykach letnich. – Im więcej praktyk, szczególnie w uznanych przedsiębiorstwach, tym lepiej. To dodatkowa wiedza, którą studenci mogą uzyskać. Na tym nam bardzo zależy – dodał dziekan WIMiO.

Kierunek studiów powstał we współpracy z  Polboat – Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz  znanych firm jachtowych, które mają swoje zakłady produkcyjne w Gdańsku (AlushipComplexjacht, wspomniana firma Sunreef Yachts) lub jego okolicach (Technomarine, Ostróda Yacht). Firmą, która włączyła się też do tego projektu, jest towarzystwo klasyfikacyjne Polski Rejestr Statków.

Branża jachtowa to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki w ostatnich latach. Co istotne, część znanych firm jachtowych w Polsce ma własne biura konstrukcyjne i buduje jednostki według własnych projektów. To jedna z nielicznych branży w Polsce, gdzie projektanci, technologowie czy inżynierowie produkcji pracują nad atrakcyjnym produktem końcowym, którego odbiorcami są rynki na całym świecie.

353 wyświetleń