Projektowanie i budowa jachtów jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-30

Projektowanie i budowa jachtów jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów

Projektowanie i budowa jachtów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jednym z najpopularniejszych kierunków studiów na Politechnice Gdańskiej.
Branża jachtowa to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki w ostatnich latach. Fot. WIMiO/Patrycja Oryl
Projektowanie i budowa jachtów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jednym z najpopularniejszych kierunków studiów na Politechnice Gdańskiej. Na jedno miejsce zgłosiło się 11,09 chętnych. Ogółem na WIMiO (na studia stacjonarne i niestacjonarne) aplikowało 5057 kandydatów.

Warto zaznaczyć, że branża jachtowa to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki w ostatnich latach. Co istotne, część znanych firm jachtowych w Polsce ma własne biura konstrukcyjne i buduje jednostki według własnych projektów. To jedna z nielicznych branży w Polsce, gdzie projektanci, technologowie czy inżynierowie produkcji pracują nad atrakcyjnym produktem końcowym, którego odbiorcami są rynki na całym świecie. Nowy kierunek studiów, czyli projektowanie i budowa jachtów będzie kierunkiem przede wszystkim praktycznym - studenci skorzystają z licznych praktyk i staży, a zajęcia będą prowadzić najlepsi fachowcy zatrudnieni w przemyśle. 

Inne kierunki

Innymi kierunkami na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, które cieszą się dużym zainteresowaniem, są: transport i logistyka (10,55 os. Chętnych na jedno miejsce), mechatronika (9,43 os.), zarządzanie i inżynieria produkcji (8,52 os.), energetyka (7,23 os.), mechanika i budowa maszyn (6,28 os.), inżynieria materiałowa (5,43 os.), inżynieria mechaniczno-medyczna (4,62 os.), oceanotechnika (3,99 os.), mechanika i budowa maszyn w języku angielskim (3,93 os.), Energy Technologies (3,90 os.).

Jeśli chodzi o studia niestacjonarne, prowadziliśmy rekrutację na dwa kierunki: mechanikę i budowę maszyn (2,47 os. chętnych na miejsce) i oceanotechnikę (2 os.).

Największą liczbę kandydatów (ogółem) na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa odnotowano na kierunkach: mechatronika (849 os.), transport i logistyka (791 os.), mechanika i budowa maszyn (753 os.).

PG w czołówce

Politechnika Gdańska jest w czołówce najchętniej wybieranych przez kandydatów uczelni technicznych w kraju. Potwierdzają to wyniki rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. Aplikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia było jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, bo aż 23 127 (w ramach ubiegłorocznej rekrutacji odnotowano 22 999 zgłoszeń), a o miejsce na studiach niestacjonarnych ubiegało się 1261 osób.

Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. 2 września na stronie pg.edu.pl/rekrutacja opublikowana zostanie lista kierunków, na które zostanie otworzony dodatkowy nabór.

Wszystkim osobom, które zostały przyjęte na studia, serdecznie gratulujemy.

220 wyświetleń