Data dodania: 2021-08-11
Rok akademicki 2021/2022 na WIMiO. Organizacja kształcenia
Takie przejście ma ułatwić zgrupowanie zajęć teoretycznych i praktycznych w blokach. W dwóch lub trzech dniach każdego tygodnia zajęć zgrupowane zostaną te, których realizację w prosty sposób można przenieść z trybu stacjonarnego na hybrydowy lub zdalny. Mowa tu o wykładach i ćwiczeniach.
Pozostałe dni tygodnia w planie zajęć przeznaczone będą na realizację zajęć praktycznych, takich jak laboratoria lub projekty i seminaria, w których często wykorzystanie zasobów technicznych wydziału uniemożliwia ich realizację w trybie zdalnym z zachowaniem wysokiej jakości kształcenia.
Formy realizacji zajęć - przejście z trybu stacjonarnego na tryb hybrydowy lub zdalny - mogą ulec zmianie ze względu na dynamicznie zmieniająca się sytuację epidemiologiczną w kraju oraz ze względu na możliwe zmiany w wytycznych organizacji kształcenia na poziomie ministerialnym lub ogólnouczelnianym.
Na całej uczelni
Władze Politechniki Gdańskiej zadecydowały, że zajęcia na całej uczelni będą realizowane w trybie hybrydowym: stacjonarnie i zdalnie, z przewagą formy stacjonarnej. Podstawową formą prowadzenia zajęć będzie forma stacjonarna, z tym że wykłady w dużych grupach powinny odbywać się zdalnie – ale w tym przypadku decyzje podejmują właśnie dziekani wydziałów. Dziekani będą na bieżąco określać wykaz zajęć, które będą realizowane w sposób zdalny lub mieszany, a informacje na ten temat zostaną zamieszczone na stronach internetowych wydziałów.
Egzaminy i zaliczenia
Egzaminy i zaliczenia mają odbywać się stacjonarnie, jednak dopuszcza się ich przeprowadzenie także w formie zdalnej. Decyzję w tej sprawie podejmie dziekan wydziału po konsultacji z nauczycielem odpowiedzialnym za przedmiot i starostą roku, a w przypadku szkół doktorskich – ich dyrektorzy.
Co z zajęciami sportowymi?
Zajęcia wychowania fizycznego w Centrum Sportu Akademickiego będą odbywać się w formie stacjonarnej. Dyrektor CSA określi warunki odbywania i sposób zaliczenia tych zajęć w formie zdalnej lub mieszanej przez studentów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.
Wszystkie zajęcia stacjonarne zostaną przeprowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym i z uwzględnieniem rekomendacji i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Powyższe ustalenia uwzględniają, że zapisy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 obowiązują jedynie do 30 września 2021 r. W przypadku wprowadzenia nowych regulacji prawnych, powyższe zasady organizacji kształcenia pozostaną obowiązujące, o ile nie będą sprzeczne z wprowadzonymi regulacjami prawnymi, które będą obowiązywać na terytorium kraju w roku akademickim 2021/2022.
Dodajmy też, że wrześniowa sesja poprawkowa będzie przeprowadzona w trybie zdalnym.
-
2025-01-07
Odszedł śp. Mirosław Malicki
-
2024-12-31
3 stycznia 2025 r. dniem rektorskim na PG