Szkoła Startup x Studenci. Zapraszamy na spotkanie! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-12-09

Szkoła Startup x Studenci. Zapraszamy na spotkanie!

Szkoła Startup x Studenci. Zapraszamy na spotkanie!
Zapraszamy Studentów Politechniki Gdańskiej na spotkanie ze Szkołą Startup – nowym projektem wspierającym rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Podczas wydarzenia dowiecie się, w jaki sposób Szkoła Startup będzie działać oraz jakiego rodzaju wsparcia możecie oczekiwać. To również zachęta do bezpośredniego zaangażowania się w organizację Szkoły Startup.

Liczymy na kreatywne osoby, które zechcą wnieść do Szkoły swoją energię i pomysły. Będziecie mieli okazję wysłuchać prezentacji dwóch gości specjalnych: inspirującej historii sukcesu absolwenta naszej uczelni oraz dawki praktycznej wiedzy o tym, czego od startupów oczekują profesjonalni inwestorzy.

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w Auditorium Novum na Politechnice Gdańskiej, z zachowaniem środków bezpieczeństwa obowiązujących na Politechnice Gdańskiej w związku z pandemią COVID-19 (wytyczne Uczelni).

Osobom zarejestrowanym, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, udostępnimy link do transmisji na platformie MS Teams, w dniu wydarzenia.

Agenda spotkania:

15:30 – 15:55

O "Szkole Startup" na Politechnice Gdańskiej

Robert Bajko - koordynator Projektu na Politechnice Gdańskiej
(Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG)

15:55 – 16:05

Sesja pytań i odpowiedzi

16:05 – 16:25

"Droga z Politechniki Gdańskiej do globalnego biznesu"

Bartosz Baziński / SentiOne

16:25 – 16:35    

Sesja pytań i odpowiedzi

16:35 – 17:05   

"Jak przekonać inwestora do sfinansowania swojego pomysłu?"

Paweł Bochniarz / MIT Enterprise Forum CEE

17:05 – 17:15   

Sesja pytań i odpowiedzi

17:20 – 18:00   

Networking

Goście specjalni:

Bartosz Baziński – programista, przedsiębiorca, pasjonat wdrażania innowacyjnych technologii do świata biznesu. Ekspert w ekstrakcji danych internetowych. Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz laureat konkursu Politechniki Gdańskiej: Jaskółki Przedsiębiorczości z 2010 r. Od 2011 r. kieruje rozwojem narzędzia do monitoringu internetu i automatyzacji obsługi klienta – SentiOne. Z sukcesami takimi jak 10 milionów euro dofinansowania, ponad 100 najlepszych talentów na pokładzie, a w portfelu klientów marki mBank, PKO Bank Polski, T-Mobile i wiele innych oraz wiodąca pozycja na rynku systemów AI wspierających biznesy w implementacji chatbotów i voicebotów.

Paweł Bochniarz – doświadczony przedsiębiorca, inwestor, doradca i ekspert w zakresie komercjalizacji nowych technologii. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych – Advanced Management Programme w IESE Business School. Ekspert w zakresie tworzenia i akceleracji startupów. Przewodniczący MIT Enterprise Forum CEE. Dyrektor generalny ValueTech Seed Fund. Wcześniej dyrektor w PwC, doradca strategiczny premiera RP i współzałożyciel Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

MIT Enterprise Forum CEE – jeden z największych programów akceleracyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej skupiony na startupach deep tech. MIT EF to 40-letnia organizacja non-profit założona w Massachusetts Institute of Technology (USA). Dziś MIEF ma oddziały w głównych miastach w USA i coraz więcej poza USA, w tym wiele na rynkach wschodzących. MIT EF informuje, łączy i szkoli przedsiębiorców technologicznych, umożliwiając im szybkie przekształcanie pomysłów w firmy zmieniające świat. Jesteśmy globalną siecią lokalnych organizacji, inspirowaną MIT i otwartą na świat.

Valuetech – fundusz zalążkowy inwestujący we wczesne startupy deep tech.

24 wyświetleń