Fulbright Senior Award | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-15

Fulbright Senior Award

Logo FULBRIGHT
Program ten umożliwia osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej na terenie USA (tj. amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowej).

Do programu przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Dla kogo

Stypendium skierowane jest do pracowników badawczych i dydaktycznych znajdujących się na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia naukowego doktora.

Długość stypendium

Stypendia oferowane są na okres od 3 do 10 miesięcy.

Informacje dla kandydatów

W programie mogą wziąć udział osoby, które:

1. są obywatelami polskimi i nie posiadają podwójnego polskiego i amerykańskiego obywatelstwa lub karty stałego pobytu w USA (zielonej karty),
  2. posiadają co najmniej stopień naukowy doktora,
  3. są pracownikami działających w Polsce: uczelni, federacji podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, Polskiej Akademii Nauk i jej instytutów naukowych, instytutów badawczych, międzynarodowych instytutów naukowych, Centrum Łukasiewicz i instytutów działających w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, Polskiej Akademii Umiejętności i innych podmiotów prowadzących głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły,
  4. wykazują się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego,
  5. spełniają wymogi formalne wizy J Research Scholar,
  6. nie przebywają w USA w czasie składania wniosku o stypendium, a ich całkowity pobyt w USA w ciągu ostatnich 6 lat poprzedzających złożenie aplikacji jest krótszy niż 5 lat,
  7. preferowani są kandydaci, którzy w ciągu ostatnich 5 lat przebywali w USA krócej niż 9 miesięcy.
Nabór wniosków

Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2023-24 trwa do 27 maja 2022 roku do godz. 23:59 czasu polskiego.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są tutaj.