Data dodania: 2022-03-24
Zakończenie III edycji Morskiej Energetyki Wiatrowej. Absolwentom wręczono dyplomy
Morska energetyka wiatrowa, jako dziedzina, rozwija się bardzo prężnie. W projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku przewidziano realizację morskich farm wiatrowych o łącznej mocy ponad 10 GW, co czyni z Polski potencjalnego lidera branży w Europie. Celem studiów jest przygotowanie profesjonalnej kadry na potrzeby tak dużego rynku.
– W sumie już około 170 absolwentów ukończyło studia podyplomowe Morska Energetyka Wiatrowa, którzy są bardzo zadowoleni z kierunku. Staramy się przekazać Państwu jak najwięcej wiedzy praktycznej – dzięki specjalistom zatrudnionym w przemyśle. Ponadto na oceanotechnice (studia II stopnia) powstała nowa specjalność – projektowanie i budowa morskich systemów energetycznych. Wspólnie z Uniwersytetem Morskim w Gdyni staramy się również, żeby w przyszłym roku akademickim powstał nowy kierunek na studiach II stopnia dotyczący morskiej energetyki wiatrowej – zaznaczył dr hab. inż. Marek Dzida, prof. PG, prorektor ds. kształcenia, kierownik studiów podyplomowych.
Podczas dwóch semestrów słuchacze zdobywają i pogłębiają wiedzę o najprężniej rozwijającej się technologii dotyczącej pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Dowiadują się także, jak funkcjonuje rynek oraz poznają wszystkie aspekty projektów morskich farm wiatrowych w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego.
Oprócz dyplomów uczestnicy otrzymali również certyfikaty w języku angielskim.
-
2024-11-19
Mikołajki na PG. Zgłoś swój projekt Eko-inki
-
2024-11-18
Nabór wniosków w V edycji programu Uranium