Drugie posiedzenie Rady Przedsiębiorców na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-04-29

Drugie posiedzenie Rady Przedsiębiorców na WIMiO

Drugie posiedzenie Rady Przedsiębiorców na WIMiO
Drugie posiedzenie Rady Przedsiębiorców odbyło się  w czwartek (28.04.2022 r.) na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Władze wydziału spotkały się z 12 przedstawicielami przemysłu: Climarem sp. z.o.o., Hydromega sp. z. o o., ANWIL S.A., NAVA sp. z. o. o., ROTOR sp. z. o. o., Base Group sp. z. o. o., MECHANIKA-RADMOR sp. z. o. o., Flex, Związek Pracodawców Forum Okrętowe, Baltic Sea & Space Cluster, PKN ORLEN, Energa S.A.

Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja poszczególnych zakładów Instytutu Technologii Maszyn i Materiałów. Poruszono między innymi zakres działalności instytutu, kwestię programu studiów oraz zaprezentowano aparaturę, która znajduje się w wyposażeniu laboratoriów.

O swojej działalności opowiedzieli także członkowie grupy PGRacing Team, która w tym roku weźmie udział w trzech edycjach zawodów Formula Student: w Niemczech, Holandii i Chorwacji. Nowo wybudowanym bolidem będą się ścigać z zespołami studentów z całego świata.

Na spotkaniu przedstawiono nową platformę internetową do dyskusji wydziału z przedsiębiorcami. Odbyła się również dyskusja na temat strategii rozwoju wydziału w obszarze dotyczącym współpracy wydziału z firmami.

Na zakończenie wydarzenia przedsiębiorcy zwiedzili laboratoria Instytutu Technologii Maszyn i Materiałów.

Dzięki powołaniu Rady Przedsiębiorców studenci i naukowcy skorzystają  między innymi z praktyk i staży w prężnie rozwijających się firmach, z programów stypendialnych, szkoleń, kursów, studiów podyplomowych czy warsztatów przemysłowych. To również ogromna wartość dla firm, które zyskają wykwalifikowanych pracowników. Główne cele związane z działalnością rady to: wspieranie uczelni w zakresie prac nad dostosowaniem oferty edukacyjnej do aktualnych potrzeb rynku pracy; współpraca w procesie definiowania efektów kształcenia i formułowaniu programów kształcenia; współpraca w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskiem nauki i środowiskiem biznesu, instytucjami otoczenia biznesu oraz instytucjami sektora publicznego; podejmowanie wspólnych inicjatyw związanych z przedsięwzięciami o charakterze naukowo-gospodarczym; wspieranie działalności kół naukowych.

145 wyświetleń