Gdzie nauka łączy się z przemysłem i medycyną. Za nami konferencja "Implanty 2022"! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-01

Za nami IV edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Implanty”. W miniony weekend ponad 120 osób - przedstawiciele nauki, medycyny i przemysłu -  spotkało się w zabytkowych murach Politechniki Gdańskiej, by wymienić się doświadczeniami, poszerzyć wiedzę i podjąć cenne dyskusje z wybitnymi specjalistami.

Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Technologii Maszyn i Materiałów oraz Koło Naukowe „Materiały w Medycynie”, działające przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. - Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów oraz nakreślenia istniejących wyzwań stojących przed twórcami współczesnych biomateriałów. To również możliwość dyskusji nt. współpracy i postępu w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki oraz aparatury medycznej  - podkreślają organizatorzy.

Podczas wykładów plenarnych, które wygłosili najlepsi specjaliści z dziedziny implantologii, uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz podjąć cenne dyskusje z innymi naukowcami.

Ponadto uczestnicy wzięli udział w czterech konkursach, uroczystym bankiecie oraz we wspólnym śniadaniu na statku „Czarna Perła”.

Komitet Naukowy

W składzie Komitetu Naukowego znaleźli się liczni przedstawiciele najlepszych polskich uczelni: prof. dr hab. Sylwia Rodziewicz-Motowidło (Uniwersytet Gdański), dr hab. Tomasz Goryczka (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr hab. Aleksandra (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. dr hab. inż. Krzysztof Rokosz (Politechnika Koszalińska), prof. dr hab. inż. Elżbieta Pamuła (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie), dr hab. n. farm. Anna Belcarz (Uniwersytet Medyczny w Lublinie), dr hab. Agnieszka Sobczak-Kupiec (Politechnika Krakowska), prof. dr hab. Andrzej Kotarba (Uniwersytet Jagielloński), prof. dr hab. Zbigniew Paszenda oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Simka (Politechnika Śląska), prof. dr hab. inż. Jolanta Pauk (Politechnika Białostocka), dr hab. Mirosław Szybowicz (Politechnika Poznańska), prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski (Politechnika Warszawska), dr hab. n. med. Anna Ronowska oraz dr hab. n. med. Piotr Siondalski (Gdański Uniwersytet Medyczny).

Przewodniczącym Komitetu Naukowego był prof. dr hab. inż. Andrzej Zieliński, ceniony w świecie specjalista i autor wielu publikacji z zakresu inżynierii biomateriałów. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: "Inżynieria, medycyna i nauka - w pogoni za implantem doskonałym".