Trzy edycje zawodów i plany na przyszłość. Studenci z PGRacing Team podsumowują sezon | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-15

Trzy edycje zawodów i plany na przyszłość. Studenci z PGRacing Team podsumowują sezon

Trzy edycje zawodów i plany na przyszłość. Studenci z PGRacing Team podsumowują sezon
Za nimi budowa nowego bolidu i trzy edycje zawodów Formula Student: w Holandii, Niemczech i Chorwacji. Studenci z PGRacing Team podsumowują miniony sezon. Opowiedzieli o sukcesach, wyzwaniach i planach na przyszłość.

W Holandii studenci wzięli udział w konkurencjach statycznych – w konkurencji Engineering Design Event zajęli 9. miejsce. W Niemczech udało się studentom zmierzyć się z innymi drużynami w konkurencjach dynamicznych. W konkurencji Skid Pad uplasowali się na 10. miejscu. W Chorwacji z sukcesem przechodzili kolejne etapy zawodów: dynamiczne i statyczne. W tej edycji mogli się pochwalić największymi do tej pory osiągnięciami: 6. miejsce w Skid Pad Event i 7. W Autocross Event.

–  Dużym osiągnięciem był dla nas już sam udział w trzech edycjach zawodów, do tej pory jest to największa liczba w jednym sezonie. Ponadto jeszcze nigdy nie udało nam się dostać na te najbardziej prestiżowe - FS Germany i choć nie udało nam się zająć miejsc w czołówce, to nadal możemy poszczycić się miejscami w pierwszej dziesiątce niektórych konkurencji, np. 6. miejsce w Skid Pad czy 7. miejsce w Autocross podczas FS Alpe Adria w Chorwacji – mówiła Wiktoria Mizera z PGRacing Team.

Wyzwania

Studenci podkreślali, że cały sezon był dla nich dużym wyzwaniem. W zeszłym sezonie wprowadzili jedynie kilka zmian w bolidzie PGR-05, w tym powstał nowy pakiet aerodynamiczny, nowa geometria zawieszenia, układ telemetrii. Jednak główną zmianą i wyzwaniem była dla studentów budowa układu monocoque. – Do tej pory nie mieliśmy doświadczenia z tego typu konstrukcją i aż do momentu jej powstania nie byliśmy pewni, czy uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Nie jest to łatwe zadanie, wielu zespołom nie udaje się skonstruować monocoque za pierwszym razem. Zbierając kolejne doświadczenia, czy to od sędziów na zawodach, czy innych zespołów, staramy się na bieżąco wprowadzać zmiany ułatwiające i ulepszające naszą pracę, czy też motywujące członków do działania – dodała studentka.

Co dalej?

W przyszłym sezonie studenci chcą rozwijać projekt bolidu PGR-06. W planach mają m.in. elektroniczną przepustnicę, nowy układ dolotowy z włókna węglowego, układ wydechowy z tytanu, rozbudowę systemu telemetrii czy lżejszą konstrukcję nośną itd. – Bolid, który zbudujemy w tym sezonie będzie w przyszłości doskonałą bazą do stworzenia bolidu elektrycznego, nad którym trwają obecnie prace koncepcyjne – podkreśliła Wiktoria Mizera.

W ostatnim czasie studenci z PGRacing Team zaprezentowali także możliwości bolidu i pokazali swoje umiejętności w programie Dzień Dobry TVN na żywo. 

67 wyświetleń