"Złote Lwiątka 2022". Zagłosuj na koła naukowe WIMiO! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-21

"Złote Lwiątka 2022". Zagłosuj na koła naukowe WIMiO!

"Złote Lwiątka 2022". Zagłosuj na koła naukowe WIMiO!
Już po raz siódmy Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej nagrodzi najaktywniejszych studentów, organizacje i koła naukowe w Plebiscycie Aktywności Studenckiej „Złote Lwiątka 2022”. Wśród nominowanych znaleźli się studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz ich projekty.

W kategorii „Organizacja Studencka” został nominowany projekt PGRacing Team. To interdyscyplinarny projekt łączący studentów z różnych wydziałów, pracujący w ramach koła naukowego Mechanik. Zespół do tej pory zaprojektował i zbudował samodzielnie sześć generacji bolidów. Priorytetowym zadaniem grupy jest coroczny udział w międzynarodowych zawodach Formula Student. Zespół PGRacing Team dzieli się na sześć grup: silnik i układ przeniesienia napędu, zawieszenie, konstrukcja nośna, aerodynamika, elektronika oraz marketing.

SimLE w czterech kategoriach!

Na sporą uwagę zasługuje koło naukowe SimLE funkcjonujące na WIMiO, ponieważ jego członkowie i projekty nominowano w czterech kategoriach.

W kategorii „Osobowość” nominowano Marcina Jasiukowicza. Marcin jako przewodniczący Koła Naukowego SimLE spaja ze sobą zróżnicowane wątki projektów realizowanych przez zespoły, które budował. Nie tylko jest liderem tego ugrupowania zajmującym się sprawami formalnymi, finansowymi, ale także czynnym i kluczowym elektronikiem, który zaraża energią do działania kolejne, młodsze pokolenia. To student bardzo życzliwy i zawsze gotowy, by pomóc innym.

Bartosz Rybacki został nominowany w kategorii „Student naukowiec”. Od 2020 roku zajmuje się realizacją projektu SimLE Stardust. Celem Stardust Microbiology Project jest wysłanie jakościowych eksperymentów w balonach stratosferycznych.

SimBa, projekt rakietowy koła naukowego znalazł miejsce w kategorii „Projekt rozwijający studentów”. Zespół zajmuje się tworzeniem studenckich rakiet sondujących. Początkowe projekty dotyczyły rakiet niskiego pułapu i testowały autorskie rozwiązania w dziedzinie kontroli lotu stworzone przez członków zespołu. Kolejne projekty budowane były w celu uczestnictwa w międzynarodowych konkursach rakiet studenckich takich jak Spaceport America Cup oraz European Rocketry Challenge.

AMBER, czyli  Autonomous Modular Scalable Experiment on a Rocket został natomiast nominowany w kategorii „Projekt naukowy”. Jest to platforma w formie cubesata 3U, zdolna do przeprowadzania badań natury astrobiotechnologicznej. Projekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie zespołu SimBa Koła Naukowego SimLE na ładunek wynoszony ich rakietą podczas konkursu Spaceport America Cup 2022, jednak potencjał rozwojowy szybko okazał się większy niż jednorazowy start podczas konkursu.

W sumie w plebiscycie wyróżniono siedem kategorii:

  • Osobowość
  • Projekt naukowy
  • Projekt integracyjny
  • Sport
  • Projekt rozwijający studentów
  • Organizacja studencka
  • Student naukowiec
  • Najlepszy WRS

Teraz czas na głosowanie, które potrwa do 28 października. Na tym etapie każdy student będzie mógł oddać jeden głos w każdej kategorii przez formularz internetowy– sprawdźcie swoje skrzynki mailowe.


Do kolejnego etapu wejdą osoby bądź organizacje studenckie, które za swoją działalność otrzymały odpowiednio 1, 2 albo 3 miejsce w głosowaniu internetowym w danej kategorii.Specjalnie wybrane jury zadecyduje ostatecznie, kto zasługuje na wygraną. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 05 listopada 2022 r.
 

139 wyświetleń