Jeszcze więcej możliwości! WIMiO i Markos sp. z.o.o. podpisali porozumienie o współpracy | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-17

Jeszcze więcej możliwości! WIMiO i Markos sp. z.o.o. podpisali porozumienie o współpracy

Nz. Szymon Koseski, Markos sp. z.o.o; prof. Andrzej Seweryn, dziekan WIMiO
Praktyki, staże, wsparcie merytoryczne przy pisaniu prac dyplomowych. Przed studentami Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownicrwa kolejne możliwości rozwoju. Prof. Andrzej Seweryn, dziekan WIMiO oraz Szymon Koseski, członek zarządu firmy Markos podpisali porozumienie o współpracy.

– Dzięki porozumieniu studenci skorzystają z praktyk i staży w Markos. Firma będzie wspierać merytorycznie studentów przy pisaniu prac dyplomowych, a także aktywnie zaangażuje się w szeroko pojęte wspieranie efektywnego kształcenia studentów na różnych etapach, co dla nas jest bardzo cennym wsparciem – podkreślił prof. Andrzej Seweryn.

Projekty edukacyjne

Program współpracy uczelni i firmy zakłada również realizację nowych projektów edukacyjnych oraz badawczych ukierunkowanych na branżę kompozytową, których autorami będą sami studenci. Obydwie strony zamierzają łączyć siły w staraniach o krajowe i europejskie granty służące rozwojowi przemysłu morskiego i jachtowego na Pomorzu.

– Dynamiczny rozwój naszej firmy pociąga za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, którzy właśnie w naszej firmie mogliby rozwijać wiedzę zdobytą na Politechnice Gdańskiej. Widzimy spore pole do współpracy, z którą wiążemy duże nadzieje, wierząc, że największymi beneficjentami tego projektu będą sami studenci – przyznaje Szymon Koseski, członek zarządu MARKOS.

– Już teraz deklarujemy otwartość na osoby, które będą dobrze rokowały na przyszłość i będą chciały rozwijać się razem z nami, pracując przy ciekawych projektach, wykorzystując wiedzę zdobywaną w czasie studiów, już w praktycznej formie – przekonuje Cezary Koseski, prezes MARKOS, który sam jest absolwentem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Markos sp. z.o.o specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Tworzy elementy konstrukcji jachtów, łodzie ratownicze i ratunkowe, turystyczne, robocze, a także elementy elektrowni wiatrowych czy automotive. Wykonuje również zaawansowane elementy ferm rybnych, zbiorników oraz osłony dźwiękochłonne.

77 wyświetleń