Data dodania: 2023-03-17
Jeszcze więcej możliwości! WIMiO i Markos sp. z.o.o. podpisali porozumienie o współpracy
– Dzięki porozumieniu studenci skorzystają z praktyk i staży w Markos. Firma będzie wspierać merytorycznie studentów przy pisaniu prac dyplomowych, a także aktywnie zaangażuje się w szeroko pojęte wspieranie efektywnego kształcenia studentów na różnych etapach, co dla nas jest bardzo cennym wsparciem – podkreślił prof. Andrzej Seweryn.
Projekty edukacyjne
Program współpracy uczelni i firmy zakłada również realizację nowych projektów edukacyjnych oraz badawczych ukierunkowanych na branżę kompozytową, których autorami będą sami studenci. Obydwie strony zamierzają łączyć siły w staraniach o krajowe i europejskie granty służące rozwojowi przemysłu morskiego i jachtowego na Pomorzu.
– Dynamiczny rozwój naszej firmy pociąga za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, którzy właśnie w naszej firmie mogliby rozwijać wiedzę zdobytą na Politechnice Gdańskiej. Widzimy spore pole do współpracy, z którą wiążemy duże nadzieje, wierząc, że największymi beneficjentami tego projektu będą sami studenci – przyznaje Szymon Koseski, członek zarządu MARKOS.
– Już teraz deklarujemy otwartość na osoby, które będą dobrze rokowały na przyszłość i będą chciały rozwijać się razem z nami, pracując przy ciekawych projektach, wykorzystując wiedzę zdobywaną w czasie studiów, już w praktycznej formie – przekonuje Cezary Koseski, prezes MARKOS, który sam jest absolwentem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.
Markos sp. z.o.o specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Tworzy elementy konstrukcji jachtów, łodzie ratownicze i ratunkowe, turystyczne, robocze, a także elementy elektrowni wiatrowych czy automotive. Wykonuje również zaawansowane elementy ferm rybnych, zbiorników oraz osłony dźwiękochłonne.
-
2024-11-19
Mikołajki na PG. Zgłoś swój projekt Eko-inki
-
2024-11-18
Nabór wniosków w V edycji programu Uranium