KSTO Korab na podium w International Waterbike Regatta 2023 | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-30

KSTO Korab na podium w International Waterbike Regatta 2023

„Rektor”, czyli rower wodny studentów KSTO Korab z brązowym medalem w klasyfikacji generalnej podczas międzynarodowych zawodów International Waterbike Regatta 2023. Tegoroczne zawody odbyły się w w dniach 22-28 maja w Kilonii w Niemczech.

„Rektor” nie był jedynym pojazdem, z którym studenci pojechali na zawody. „CBG” zajął 19., a „Dżordż” 20. miejsce w całym konkursie, a dwa pierwsze pojazdy uplasowały się także na wysokich miejscach w poszczególnych konkurencjach.

Poszczególne zadania

Studenci, podczas zawodów, ścigają się z zespołami z całego świata. W tegorocznym konkursie Podczas tegorocznych regat studenci wzięli udział między innymi w slalomie, pływaniu na długie dystanse i sprincie (100 m).

„Rektor” zajął pierwsze miejsce w FSB, drugie w długim dystansie i trzecie w sprincie.

„CBG” uplasował się na drugim miejscu w tzw. sekretnej misji, która była zwieńczeniem zawodów. – W tym roku każda drużyna dostała drewnianą belkę oraz folię, z których trzeba było zbudować maszt, żagiel i umieścić na rowerze. Następnie rowery z napędami żaglowymi ścigały się na dystaie 100 m - mówił mgr inż. Paweł Szalewski, opiekun studentów.

Osiągnięcia

W sumie do tej porty studenci z International Waterbike Regatta przywieźli pięć złotych medali, cztery srebrne i pięć brązowych. Każdy z rowerów wodnych został zaprojektowany i zbudowany przez studentów z Korabia. O wszystkich projektach można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Wydarzenie International Waterbike Regatta powstało po to, aby motywować studentów do praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej w sportowym stylu. Istotą wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat treści studiów i wyzwań technicznych, a także nawiązywanie nowych kontaktów poza granicami własnego wydziału, miasta i kraju.