Rekrutacja na studia inżynierii ropy i gazu otwarta | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-03

Rekrutacja na studia inżynierii ropy i gazu otwarta

inżynieria ropy i gazu
Po raz jedenasty rusza rekrutacja na studia podyplomowe – inżynieria ropy i gazu. Studia potrwają 2 semestry w łącznym wymiarze ok. 144 godzin. Tegoroczna edycja studiów realizowana będzie przy wsparciu LOTOS Petrobaltic SA w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN. Dzięki podjętej współpracy słuchacze studiów będą mogli m.in. odwiedzić spółkę, znajdujący się na jej terenie statek wiertniczy oraz zapoznać się ze specyfiką swojej pracy bezpośrednio zwiedzając platformę na morzu.

O studiach

Słuchacze uczestniczący w studiach mają okazję aktywnie uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach, pokazach i laboratoriach, co pozwala im rozwijać swoją wiedzę na temat współczesnych metod identyfikacji, eksploracji i eksploatacji złóż ropy i gazu. Szczególny nacisk kładziony jest na technologie związane z zasobami w formacjach niekonwencjonalnych, zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Program studiów został stworzony z myślą o absolwentach wyższych uczelni, którzy chcą zdobyć fundamentalne kompetencje zawodowe. Te umożliwiają im wykonywanie prac pomocniczych związanych z eksploatacją wierceń oraz skuteczne korzystanie z dokumentacji technicznej, zgodnie ze standardami globalnych liderów w branży naftowej, takich jak Oilfield Units System.

Studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności, które są niezbędne do pracy w obszarach obsługi pól naftowych, serwisowania urządzeń oraz zaopatrywania wierceń lądowych i platform wiertniczych. To kompleksowe podejście pozwala absolwentom na skuteczne uczestnictwo w działaniach związanych z przemysłem naftowym oraz otwiera przed nimi szerokie perspektywy zawodowe.

Opłaty

Koszt studiów wynosi 5600 zł za całe studia (wszystkie zajęcia i egzaminy). Na prośbę studenta istnieje możliwość rozłożenia płatności za studia na dwie raty – pierwsza po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na studia, a druga do 15 lutego 2024 roku.

Rekrutacja

Aby móc zgłosić się do naboru na studia, należy mieć ukończone studia wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie) oraz wypełnić formularz za pośrednictwem strony rekrutacyjnej. Wszystkie niezbędne dokumenty należy dostarczyć do 6 października 2023 roku. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń i dokument wpłaty za studia.

Dodatkowe informacje i kontakt

Więcej informacji dostępnych jest w zakładce studiów.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Zastępca kierownika studiów mgr inż. Wojciech Olszewski

Sekretariat studiów pokój 313

Budynek nr 30 Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej
Tel. +48 604 684 118

E-mail: wojciech.olszewski@pg.edu.pl

Kierownik studiów
prof. dr hab. inż. Janusz Kozak, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej

201 wyświetleń