Data dodania: 2024-03-07
IX edycja Morskiej Energetyki Wiatrowej i koniec VII edycji
Morska Energetyka Wiatrowa (dalej także: MEW) od pierwszej edycji studiów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa cieszy się niesłabnącą popularnością. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wciąż wydłuża się liczba osób oczekujących przyjęcia na studia. Nic w tym dziwnego, skoro tylko na pomorzu przemysł offshore wind ma wkrótce stworzyć ok. 20 tyś. miejsc pracy.
Piątkową uroczystość rozpoczęcia IX edycji Morskiej Energetyki Wiatrowej rozpoczął i poprowadził dr hab. inż. Marek Dzida, prof. PG – kierownik studiów podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa. Na scenie pojawili się także Jakub Budzyński – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej patronującego studiom MEW, dr hab. inż. Mariusz Deja, prof. PG – prodziekan ds. współpracy WIMiO oraz dr Włodzimierz Werochowski - prezes zarządu firmy Industria Project Sp. z o.o., która została partnerem IX edycji studiów MEW.
- Jako patron IX edycji studiów Morska Energetyka Wiatrowa chcemy nie tylko wspierać, ale i inspirować. Nasza współpraca zakłada aktywny udział w kształceniu przyszłych kadr dla branży, poprzez dostarczanie wiedzy praktycznej i motywowanie do innowacji. Skupimy się na obszarach, w których się specjalizujemy, czyli m.in. na informatyzacji offshore'u, optymalizacji rozwiązań konstrukcyjnych – powiedział podczas inauguracji prezes Industrii, Włodzimierz Werochowski.
Po wysłuchaniu władz wydziału oraz partnerów studiów, prof. Marek Dzida przeszedł do wręczania świadectw ukończenia studiów przybyłym na uroczystość absolwentom. Po części oficjalnej zakończonej kolacją odbyło się spotkanie networkingowe w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”, gdzie uczestnicy mieli możliwość nawiązania kontaktów i relacji biznesowych.
-
2024-11-19
Mikołajki na PG. Zgłoś swój projekt Eko-inki
-
2024-11-18
Nabór wniosków w V edycji programu Uranium