Spotkanie z Platformą Technologiczną Waterborne TP | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-10

Spotkanie z Platformą Technologiczną Waterborne TP

Spotkanie Waterborne TP
Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa 26 marca odbyło się wydarzenie, niewątpliwie interesujące dla wielu przedstawicieli polskich firm działających w branży transportu wodnego. Zarząd Platformy Technologicznej Waterborne TP poprowadził na terenie WIMiO spotkanie poświęcone tematyce prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie transportu morskiego oraz możliwej integracji w ramach wspólnych działań z firmami europejskimi.

Spotkanie odbyło się w Instytucie Budowy Okrętów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Obecność osób z Zarządu Waterborne TP stworzyła okazję do bezpośredniej dyskusji na temat aktualnie otwartych i planowanych w najbliższym czasie konkursów na propozycje realizacji projektów dedykowanych dla europejskiego przemysłu związanego z transportem wodnym. Była to znakomita okazja do wymiany poglądów z przedstawicielami Waterborne w bezpośredniej dyskusji.

Czym jest Waterborne?

Stowarzyszenie Waterborne od lat promuje interakcję między krajowymi przedstawicielami sektora transportu wodnego a instytucjami europejskimi. Spotkania takie odbyły się z sukcesem w wielu krajach Europy, w tym w Finlandii, Grecji i Hiszpanii. Teraz przyszła kolej na Polskę.

Platforma Technologiczna Waterborne TP, zarejestrowana w Brukseli, jest europejską platformą koordynującą działania w sferze badań i innowacji dla przemysłu wodnego. Realizuje ona koncepcję spotkań specjalistów branży ZEWT (Zeroemisyjnego Transportu Wodnego) w różnych lokalizacjach w całej Europie. Dzięki temu promuje i koordynuje działania w zakresie publiczno-prywatnego Partnerstwa na rzecz ZEWT z Komisją Europejską.

Obecnie Waterborne TP reprezentuje ponad 120 członków z 21 europejskich państw członkowskich i czterech innych krajów europejskich. Dzięki zdobytym doświadczeniom ma znaczący wpływ na tworzenie strategicznych planów innowacyjnych działań i programów w sferze B+R do finansowania przez stosowne agendy Unii Europejskiej.

50 wyświetleń