Kariera w plenerze – spotkania z przemysłem na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-13

Kariera w plenerze – spotkania z przemysłem na WIMiO

Kariera w Plenerze - zdjęcie ze spotkania z firmą Mondi
Cykl spotkań plenerowych „Kariera w Plenerze” zorganizowany przez Biuro Karier Politechniki Gdańskiej i Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa przyciągnął setki zainteresowanych studentów. W ramach tego wydarzenia, które odbyło się na przestrzeni kilku tygodni, studenci mieli okazję spotkać się z przedstawicielami pięciu różnych firm: Eaton, Expom, NFM Poland, Mondi oraz BaseGroup.

Każde ze spotkań, mimo wspólnej formuły, miało swój unikalny przebieg. Było to spowodowane odmiennymi wizjami poszczególnych firm, które w różnorodny sposób starały się zainteresować uczestników. Celem tych wydarzeń było przedstawienie studentom oraz absolwentom Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa perspektyw zawodowych w branży oraz możliwości, jakie na nich czekają.

Prezentacje ofert i możliwości rozwoju

Przedstawiciele firm Eaton, Expom, NFM Poland, Mondi oraz BaseGroup podczas spotkań zaprezentowali swoje oferty praktyk, staży oraz możliwości podjęcia pracy. Wiele z tych przedsiębiorstw omówiło również perspektywy rozwoju zawodowego w swoich strukturach. Każda firma miała możliwość przeprowadzenia prezentacji, podczas których przedstawiano specyfikę działalności, wartości przyświecające codziennej pracy oraz unikalne cechy, które wyróżniają je na tle konkurencji.

Wykłady i warsztaty

Niektóre spotkania wzbogacone były o dodatkowe wykłady prowadzone przez przedstawicieli firm. Dzięki temu studenci mogli bliżej poznać działalność tych przedsiębiorstw oraz dowiedzieć się, jakie wartości i cele są dla nich kluczowe. Wykłady te były również doskonałą okazją do zadawania pytań i zdobycia szczegółowych informacji na temat kariery w danej firmie.

Networking i bezpośrednie rozmowy

Kluczowym elementem cyklu „Kariera w Plenerze” były również bezpośrednie rozmowy studentów z przedstawicielami firm. Taka forma interakcji pozwalała na bardziej osobiste poznanie potencjalnych pracodawców, zadawanie pytań dotyczących konkretnych ofert pracy czy praktyk oraz uzyskanie cennych wskazówek dotyczących procesu rekrutacji. Była to również doskonała okazja do nawiązania kontaktów, które mogą okazać się pomocne w przyszłej karierze zawodowej.

Wnioski i opinie uczestników

Uczestnicy cyklu „Kariera w Plenerze” wyrażali swoje zadowolenie z możliwości bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firm i uzyskania informacji z pierwszej ręki. Wiele osób podkreślało, że takie wydarzenia są nie tylko inspirujące, ale również bardzo pomocne w planowaniu przyszłej kariery zawodowej. Studenci docenili także różnorodność firm biorących udział w spotkaniach, co pozwoliło im na porównanie różnych ścieżek kariery i lepsze zrozumienie rynku pracy w branży inżynierii mechanicznej i okrętownictwa.

Cykl „Kariera w Plenerze” okazał się więc nie tylko udanym przedsięwzięciem, ale także ważnym krokiem w budowaniu pomostu między uczelnią a przemysłem, pomagając studentom w znalezieniu odpowiednich dróg rozwoju zawodowego.

84 wyświetleń