"EMSS Industry Week" z udziałem naukowczyń naszego Wydziału | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-08-12

"EMSS Industry Week" z udziałem naukowczyń naszego Wydziału

Uczestnicy wydarzenia "EMSS Industry Week"
Na początku lipca w Bremie odbyła się pierwsza edycja "EMSS Industry Week", w którym  uczestniczyły pracowniczki Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa -  dr hab. inż. Beata Zima oraz mgr inż. Karolina Chodnicka-Wszelak. Wydarzenie to zorganizowano w ramach międzynarodowego programu podwójnego dyplomu magisterskiego "Inżynieria i zarządzanie systemami kosmicznymi" (EMSS), realizowanego we współpracy z Hochschule Bremen (HSB) oraz w ramach Partnerstw Wschodnich DAAD.

W wydarzeniu wzięła udział grupa 10 osób z Hochschule Bremen oraz Politechniki Gdańskiej, w tym pięć z naszej uczelni. Podczas tygodniowego pobytu, uczestnicy mieli okazję poznać kampus HSB, a także miasto Bremę, co pozwoliło im lepiej przygotować się na nadchodzący semestr zimowy. W programie znalazła się również historyczna wycieczka po centrum Bremy.

Oprócz aktywności integracyjnych, uczestnicy odwiedzili czołowe firmy i instytucje z sektora lotniczego w Bremie, takie jak OHB, DFKI, DLR, ZARM, Ariane Group, Airbus oraz ECOMAT. Była to niepowtarzalna okazja, aby nawiązać kontakty z przedstawicielami przemysłu oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie inżynierii systemów kosmicznych.

"Zarówno studenci, jak i my wykładowcy jesteśmy bardzo wdzięczni, że mieliśmy okazję odwiedzić tak dużą liczbę renomowanych instytucji z naszej branży" – podsumował dr Zbigniew Łubniewski, współdyrektor programu EMSS. Zadowolenia z udanej organizacji programu nie krył również prof. Andreas Teufel, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki HSB, który podkreślił wagę międzynarodowej współpracy w ramach tego programu.

Podczas "EMSS Industry Week" przeprowadzono również rozmowy mające na celu sfinalizowanie umów dotyczących organizacji programu studiów oraz omówienie potencjalnych tematów badawczych. Sukces pierwszej edycji tego wydarzenia oraz entuzjastyczne opinie uczestników pozwalają przewidywać, że stanie się ono corocznym punktem programu, łączącym studentów i wykładowców z przemysłem kosmicznym w Bremie.

Serdecznie dziękujemy  dr hab. inż. Beacie Zimie i mgr inż. Karolinie Chodnickiej-Wszelak za ich wkład w rozwój międzynarodowej współpracy oraz życzymy dalszych sukcesów na arenie naukowej i dydaktycznej.

53 wyświetleń