II edycja Politechniki Talentów. Było naukowo i rozrywkowo | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-09-24

II edycja Politechniki Talentów. Było naukowo i rozrywkowo

II edycja Politechniki Talentów. Było naukowo i rozrywkowo
Blisko 180 uczniów z 20 najlepszych liceów i techników województwa pomorskiego wzięło udział w II edycji szkoły letniej Politechnika Talentów. Dwudniowa próbka studenckiego życia od strony naukowej, rozrywkowej i sportowej dostarczyła dużo pozytywnych emocji i wrażeń.

Politechnika Gdańska od lat wspiera rozwój młodych talentów, będąc partnerem Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników, organizowanego przez Fundację Perspektywy. W tym roku, w dniach 19-20 września, Politechnika Gdańska otworzyła swoje drzwi dla uczniów z najlepszych szkół województwa pomorskiego.

Młodzież witała na oficjalnym otwarciu prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich.

– Witam Was w murach Politechniki Gdańskiej w imieniu swoim i rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztofa Wildego. Politechnikę Talentów wymyśliliśmy po to, żebyście mogli doświadczyć namiastki studiów na uczelni. Poznacie Politechnikę od strony naukowej, odwiedzając i pracując w naszych laboratoriach i salach wykładowych, ale też od strony studenckiego życia. Mam nadzieję, że wyciągnięcie z tych dwóch dni jak najwięcej, a w przyszłości być może wybierzecie studia na jednym z naszych ośmiu wydziałów. 

Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa podczas dwóch intensywnych dni młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania, biorąc udział w warsztatach naukowych, zajęciach praktycznych oraz wykładach przygotowanych przez różne wydziały Politechniki Gdańskiej. W ramach panelu przyrodniczego na naszym wydziale uczestnicy eksperymentowali z inżynierią biomateriałów, tworząc chitozanowe mikrokapsułki, polimerową sztuczną skórę oraz poznając proces tworzenia kremów.

Zajęcia warsztatowo-wykładowe
Zajęcia wykładowo-warsztatowe pod tytułem „Poskromiony Atom” z mgr. inż. Jackiem Frostem z Instytutu Budowy Okrętów

Uczniowie wzięli udział także w zajęciach wykładowo-warsztatowych pod tytułem „Poskromiony Atom”. W ramach zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć o źródłach wytwórczych, z jakich pochodzi energia elektryczna w Polsce, poznali podstawy promieniotwórczości i historię jej odkrycia, a także dowiedzieli się, jak działa elektrownia jądrowa.

46 wyświetleń