Data dodania: 2024-10-16
#Empatyczni, #zaangażowani i #motywujący. Święto dydaktyki na Politechnice Gdańskiej
Nauczyciele WIMiO zostali wyróżnieni w programie #eduSHARE, który powstał z potrzeby doceniania nauczycieli za ich pracę i oddania głosu studentom, by mogli pokazać co jest dla nich ważne w tej współpracy, czego potrzebują i oczekują, przychodząc na zajęcia, czego szukają wśród swoich mentorów.
Do finału programu wybrano 30 wykładowców, a kapituła programu, składająca się ze studentów, prorektorki ds. studenckich i prorektora ds. kształcenia oraz koordynatorki programu, wybrała 17 laureatów, którzy otrzymali statuetki i pozłacane przypinki w kształcie hasztagów. Ale to nie nagrody i dyplomy cieszyły laureatów najbardziej, ale słowa, które mogli o sobie przeczytać, a które napisali ich studenci.
Nauczyciele z WIMiO zostali również wyróżnieni w innych kategoriach.
1459 godzin intensywnej nauki
Ze szkoleń certyfikowanych, które prowadziło 24 trenerów, skorzystało do tej pory (od 2022 roku) 348 osób. Zostało wydanych 1459 certyfikatów, co pokazuje, że wiele osób bierze udział w kilku szkoleniach. Niekwestionowanym liderem są tutaj pracownicy Centrum Języków Obcych. Aż 98 proc. z nich wzięło udział w jednym lub kilku szkoleniach.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
- Dr inż. Agnieszka Maczyszyn
- Dr inż. Gabriel Strugała
- Dr inż. Aleksandra Wiśniewska
W każdy piątek po południu
Dydaktyczne Piątki to program cotygodniowych szkoleń metodyczno-narzędziowych dla nauczycieli akademickich, zaprojektowany jako przestrzeń wzajemnej inspiracji, która umożliwia wymianę doświadczeń i wspólne poszukiwanie rozwiązań. Pomysłodawczynią i liderką programu jest prof. Joanna Mytnik, a koordynatorką programu dr inż. Natalia Gietka.
W Dydaktycznych Piątkach wzięło do tej pory udzial 871 osób, nie tylko z Politechniki Gdańskiej, ponieważ te szkolenia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Nagrania ze szkoleń są dostępne również na kanale Youtube, gdzie mają już ponad 11 tys. odtworzeń.
Dyplomy najbardziej aktywnych uczestników otrzymali:
- Dr inż. Maciej Wierzbowski
- Dr inż. Agnieszka Maczyszyn
Active Learning
Active Learning to projekt serii wykładów, gdzie student jest stroną aktywną i zaangażowaną, a nie tylko biernym słuchaczem. Koordynatorami tej formy wsparcia są prof. Aneta Sobiechowska-Ziegert oraz dr inż. arch. Roman Ruczyński. W rozwijaniu tej formy najaktywniejsi okazali się:
- Prof. dr hab. inż. Michał Wasilczuk, mgr inż. Marek Łubniewski „Podstawy konstrukcji maszyn”
Pełna lista wyróżnionych znajduje się na stronie internetowej PG.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!
-
2024-11-19
Mikołajki na PG. Zgłoś swój projekt Eko-inki
-
2024-11-18
Nabór wniosków w V edycji programu Uranium