Studiuj na świecie! Trwa rekrutacja do programu Erasmus | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-18

Studiuj na świecie! Trwa rekrutacja do programu Erasmus

Do 27 października trwa rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus na semestr letni w roku akademickim 2024/2025. Studenci zainteresowani wyjazdem mogą składać swoje aplikacje poprzez system MojaPG. Ogłoszenie wyników nastąpi do 4 listopada 2024 roku.

Każdy student w ramach programu Erasmus może wyjechać maksymalnie na rok w trakcie studiów inżynierskich lub magisterskich. Najczęściej wyjazdy obejmują jeden lub dwa semestry. Studenci, którzy zostaną zakwalifikowani do wyjazdu, realizują za granicą zatwierdzony program studiów, który jest odpowiednikiem przedmiotów, które studiowaliby na macierzystej uczelni.

Nasz wydział ma podpisane umowy z wieloma uczelniami partnerskimi w różnych krajach, w tym m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Chorwacji, Niemczech, Francji, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Portugalii i Grecji.

Stypendia

Studenci wyjeżdżający w ramach programu Erasmus otrzymują miesięczne stypendia, które zależą od kraju, do którego się udają. Kwoty stypendiów wynoszą od 600 do 670 euro. Dodatkowo, osoby pobierające stypendium socjalne lub posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą liczyć na dodatkowe wsparcie w wysokości 250 euro miesięcznie. Program Erasmus oferuje również możliwość uczestnictwa w kursach językowych, które pomagają studentom lepiej przygotować się do życia i nauki w obcym kraju.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat rekrutacji i zasad udziału w programie Erasmus można znaleźć na stronie internetowej wydziału.

W razie pytań studenci mogą kontaktować się z wydziałowym koordynatorem programu.