Bardziej ekologicznie dzięki zrównoważonemu pakowaniu. Czas na... UNBOXING! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-10-18

Bardziej ekologicznie dzięki zrównoważonemu pakowaniu. Czas na... UNBOXING!

unboxing projekt
Czy można zmienić przemysł tekstylny, odzieżowy, obuwniczy i skórzany przez wprowadzenie zrównoważonych opakowań w branży? Nad tym pracuje międzynarodowy zespół w projekcie UNBOXING w ramach programu Erasmus+.

Celem projektu UNBOXING - Innovating Sustainable Packaging Solutions for the Textile, Clothing, Footwear and Leather jest wyposażenie uczestników w umiejętności dotyczące zrównoważonego pakowania w branży, dostarczanie trenerom narzędzi w zakresie szkoleń w zakresie TCFL, wsparcie interesariuszy TCFL w adopcji zrównoważonych praktyk opakowaniowych, a także zmotywowanie osób z grup defaworyzowanych do podejmowania działań na rzecz przyjaznej środowisku pracy

- Projekt przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej w branży TCFL, poprzez zrównoważone praktyki pakowania, co wpłynie na zmniejszenie jej śladu ekologicznego oraz stworzenie bardziej przyjaznych środowisku miejsc pracy – mówi dr inż. Marek Chodnicki, prodziekan ds. współpracy WIMiO, koordynator projektu.

W ramach projektu powstanie platforma e-learningowa dotycząca zrównoważonego pakowania w branży TCFL, zawierająca dynamiczne moduły i interaktywne ćwiczenia. Ponadto zostaną zorganizowane warsztaty stacjonarne i wirtualne, promujące praktyczne umiejętności i wiedzę o branży.

Projekt został uruchomiony w ramach programu Erasmus +. Pracują nad nim:

  • Politechnika Gdańska
  • Kainotomia & SIA EE – Grecja
  • Firma Package Testing & Research Ltd – Finlandia
  • Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza – PolskaOficjalna
  • Izba Handlu, Przemysłu, Usług i Żeglugi w Walencji – Hiszpania
  • Bettina – Produkty Dziewiarskie S.A. – Grecja
  • Stowarzyszenie na rzecz Promocji Zrównoważonych Inicjatyw i Kompetencji - Hiszpania

W projekcie, oprócz nauczycieli akademickich, wezmą udział studenci, trenerzy VET oraz interesariusze branży TCFL, w tym osoby z grup defaworyzowanych społecznie i ekonomicznie.

22 października odbędzie się pierwsze spotkanie projektowe (kick-off meeting) na naszej uczelni.

Praca nad projektem potrwa 30 miesięcy – od 1 października 2024 r. do 31 marca 2027 r.

53 wyświetleń