"Działanie w kole naukowym może ułatwić znalezienie pracy". Jagoda Fuks gościnią podcastu | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-01-13

"Działanie w kole naukowym może ułatwić znalezienie pracy". Jagoda Fuks gościnią podcastu

"Działanie w kole naukowym może ułatwić znalezienie pracy". Jagoda Fuks gościnią podcastu
Dlaczego lepiej wybrać studia niż kurs? Jak wykorzystać wiedzę zdobywaną w kole naukowym podczas zajęć? A czego nauczy cię koło naukowe, a nie nauczą studia? Gościnią czwartego odcinka podcastu  „Jak Zostałem Inżynierem?” była Jagoda Fuks, studentka oceanotechniki (nowa nazwa kierunku to okręty i konstrukcje morskie), przewodnicząca Koła Studentów Techniki Okrętowej Korab.

- Decyzja o pójściu na studia była oczywista, wiedziałam to od zawsze, ale sam wybór miasta i kierunku był dość trudny. Trochę żegluję i zastanawiałam się między dwoma opcjami: projektowaniem i budową jachtów oraz oceanotechniką. Stwierdziłam, że oceanotechnika obejmuje szerszy zakres, spodobały mi się „duże statki ze stali” i zostałam  – mówiła studentka.

W rozmowie poruszony został temat koła naukowego Korab i poszukiwania pracy.

- Aktualnie pracujemy nad czterema projektami: mamy sekcję jachtów zdalnie sterowanych, sekcję podwodną (nurkowanie i podwodny „rowerek wodny”), rowery wodne i łódź solarną. Bardzo zależy nam na tym, by członkowie koła i nie tylko rozwijali się. Organizujemy wykłady, szkolenia, by studenci mogli wykorzystywać różne programy, potrzebę w przyszłości – podkreśliła.

- Myślę, że działanie w kole naukowym może ułatwić znalezienie pracy w przyszłości. Pracodawcy zwracają uwagę na to, czy ktoś należał np. do KSTO Korab  - dodała Jagoda Fuks.

A jeśli chcecie poznać zabawną anegdotę z życia Korabia, posłuchajcie całej rozmowy.

Czwarty odcinek podcastu prowadzili Patrycja Oryl i Krystian Pyszniak. Można go posłuchać na YouTube i na Spotify.

36 wyświetleń