Kariera po WIMiO: dr inż. Sebastian Grelik Urbanowski [SYLWETKA ABSOLWENTA] | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-04-30

Kariera po WIMiO: dr inż. Sebastian Grelik Urbanowski [SYLWETKA ABSOLWENTA]

Kariera po WIMiO: dr inż. Sebastian Grelik Urbanowski [SYLWETKA ABSOLWENTA]
Dr inż. Sebastian Grelik-Urbanowski to absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (gdy kończył studia, był to Wydział Mechaniczny). Ukończył inżynierię mechaniczno-medyczną (I st.), mechanikę i budowę maszyn (II st.), a także studia III stopnia w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Na swoim koncie ma również studia podyplomowe na kierunku Symulacje Komputerowe dla Inżynierów na WFTIMS. Dziś jest adiunktem na WIMiO oraz pracuje na stanowisku Hardware R&D Manager w Medicalgorithmics S.A.

Dr inż. Sebastian Grelik-Urbanowski opowiedział o swojej ścieżce kariery w kolejnym artykule z cyklu „Kariera po WIMiO”.

Absolwent naszego wydziału na początku swojej drogi zawodowej pracował jako inżynier mechanik w Sinutronic sp. z o.o. (2014-2016), następnie był młodszym specjalistą w Lipopharm.pl (2016-2018). Karierę kontynuował w Medicalgorithmics S.A. –  jako projektant 3D (2018-2019), inżynier projektant (2019-2024), Scrum Master (2021-2024), Hardware R&D Manager (od 2024 r. do dziś).

W latach 2019-2022 pracował jako asystent na PG, a od 2024 r. jest adiunktem.

Jakie możliwości, według Ciebie, otwierają studia na WIMiO?

Studia na WIMiO pozwalają zdobyć umiejętności niezbędne do pracy w przemyśle. To od absolwenta zależym, czy będzie się rozwijać w kierunku technologa, konstruktora, obliczeniowca, inżyniera procesu, kierownika projektu czy przedstawiciela handlowego.

Twoje największe osiągnięcie na studiach

Ukończenie studiów z bardzo dobrym wynikiem przy jednoczesnym rozwijaniu kariery w przemyśle. Ponadto zajęcie pierwszego miejsca w interdyscyplinarnym konkursie Open Minds.

Czego nauczyłaś/eś się na tych studiach?

Teoretycznych podstaw i umiejętności praktycznych z zakresu projektowania.

Co byś poradził/a studentom pierwszego roku?

Korzystajcie z praktyk zawodowych i udzielajcie się w kołach naukowych. Te dwie aktywności dadzą Wam większy przyrost umiejętności niż czysta teoria. Zdobywajcie też certyfikaty potwierdzające Wasze umiejętności.

Twoje największe osiągnięcie zawodowe?

Trudno wskazać jedno. Na uwagę zasługują projekty urządzeń do diagnostyki pracy serca dostępne na czterech kontynentach czy organizacja pracy zespołu, który opracował najdokładniejszy na świecie algorytm do analizy sygnału EKG.

Realizowane ciekawe projekty?

Z pewnością są to kompleksowe projekty monitorów EKG typu wearable. Na drugim miejscu wskazałbym temat mojej rozprawy doktorskiej czyli analiza wpływu wysokiej osteotomii piszczelowej na mechanikę stawu kolanowego.

Poznaj naszych absolwentów

3 wyświetleń