dr hab. inż. Marek Galewski | WIMiO - Politechnika Gdańska

dr hab. inż. Marek Galewski

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki PG (2002). Stopień doktora otrzymał w 2007r. (praca wyróżniona), a dr. hab. w 2016r. Na Jego dorobek naukowy składa się ponad 50 publikacji oraz 3 zgłoszenia patentowe. Publikacje te to m.in.: 1 monografia, 1 podręcznik akademicki, 11 rozdziałów w książkach o zasięgu międzynarodowym, 8 rozdziałów w książkach o zasięgu krajowym, 11 artykułów w recenzowanych czasopismach międzynarodowych (w tym, 6 na liście JCR), 3 artykuły w recenzowanych czasopismach krajowych. Brał aktywny udział w pracach badawczych prowadzonych w ramach 4 projektów badawczych. 2-krotnie odbył wizyty badawcze oraz 4-krotnie dydaktyczne w Ecole National d'Ingenieurs de Metz we Francji. Odbył także wizytę badawczą w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Jest autorem kilkunastu programów komputerowych (głównie w środowisku LabView) wykorzystywanych w zadaniach pomiarowych, sterowaniu i symulacjach wirtualnych oraz Hardware-in-the-Loop.