Ruszyła pierwsza edycja studiów podyplomowych „Budowa okrętów” | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-06

Ruszyła pierwsza edycja studiów podyplomowych „Budowa okrętów”

Studenci I edycji studiów podyplomowych "Budowa Okrętów"
Pierwszego dnia marca br. na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa odbyła się pierwsza inauguracja studiów „Budowa okrętów”.

Zapisy na studia ruszyły 1 grudnia 2023 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie zdecydowano się zwiększyć maksymalną liczbę słuchaczy z 25 na 34 osoby. Warto dodać, że 44% studiujących stanowią kobiety.

Podczas inauguracji studiów, nowo przyjętych studentów powitali dr hab. inż. Damian Bocheński - kierownik studiów podyplomowych „Budowa Okrętów”, Ireneusz Karaśkiewicz - dyrektor biura Forum Okrętowego oraz dr hab. inż. Jacek Kropiwnicki, prodziekan ds. rozwoju WIMiO.

Nowopowstałe studia realizowane są pod patronatem Związku Pracodawców Forum Okrętowego, który zaobserwował w 2022 roku deficyt wysoko wykwalifikowanych kadr branży okrętowej i wyszedł z inicjatywą utworzenia studiów podyplomowych na Politechnice Gdańskiej.

O studiach

Słuchaczem studiów „Budowa Okrętów” może zostać absolwent dowolnych studiów (licencjackich, inżynierskich czy magisterskich), co umożliwia zainteresowanym osobom, niezwiązanym do tej pory z branżą okrętową, zmianę dotychczasowej ścieżki zawodowej.

Podczas studiów słuchacze realizują jedną z trzech ścieżek kształcenia. Wśród obecnych propozycji ścieżek znajdują się „konstrukcja i technologia okrętu” oraz „napędy okrętowe”.

Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim w trybie zdalnym oraz stacjonarnym. Studenci będą odbywali zajęcia zarówno z wysoko wykwalifikowaną kadrą Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jak i z zaproszonymi inżynierami i kadrą menadżerską przemysłu stoczniowego.

Koszt

Koszt całościowy wynosi 6 tyś. złotych. Program studiów przewiduje dwa semestry o łącznym wymiarze 210 godzin. Pierwsza edycja studiów rozpoczęła się w marcu 2024 roku i potrwa do końca lutego 2025 roku.

Zapisy na kolejną edycję studiów rozpoczną się jesienią 2024 roku.

Więcej informacji o studiach na naszej stronie:

Budowa okrętów