Data dodania: 2024-03-06
Ruszyła pierwsza edycja studiów podyplomowych „Budowa okrętów”
Zapisy na studia ruszyły 1 grudnia 2023 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie zdecydowano się zwiększyć maksymalną liczbę słuchaczy z 25 na 34 osoby. Warto dodać, że 44% studiujących stanowią kobiety.
Podczas inauguracji studiów, nowo przyjętych studentów powitali dr hab. inż. Damian Bocheński - kierownik studiów podyplomowych „Budowa Okrętów”, Ireneusz Karaśkiewicz - dyrektor biura Forum Okrętowego oraz dr hab. inż. Jacek Kropiwnicki, prodziekan ds. rozwoju WIMiO.
Nowopowstałe studia realizowane są pod patronatem Związku Pracodawców Forum Okrętowego, który zaobserwował w 2022 roku deficyt wysoko wykwalifikowanych kadr branży okrętowej i wyszedł z inicjatywą utworzenia studiów podyplomowych na Politechnice Gdańskiej.
O studiach
Słuchaczem studiów „Budowa Okrętów” może zostać absolwent dowolnych studiów (licencjackich, inżynierskich czy magisterskich), co umożliwia zainteresowanym osobom, niezwiązanym do tej pory z branżą okrętową, zmianę dotychczasowej ścieżki zawodowej.
Podczas studiów słuchacze realizują jedną z trzech ścieżek kształcenia. Wśród obecnych propozycji ścieżek znajdują się „konstrukcja i technologia okrętu” oraz „napędy okrętowe”.
Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim w trybie zdalnym oraz stacjonarnym. Studenci będą odbywali zajęcia zarówno z wysoko wykwalifikowaną kadrą Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jak i z zaproszonymi inżynierami i kadrą menadżerską przemysłu stoczniowego.
Koszt
Koszt całościowy wynosi 6 tyś. złotych. Program studiów przewiduje dwa semestry o łącznym wymiarze 210 godzin. Pierwsza edycja studiów rozpoczęła się w marcu 2024 roku i potrwa do końca lutego 2025 roku.
Zapisy na kolejną edycję studiów rozpoczną się jesienią 2024 roku.
Więcej informacji o studiach na naszej stronie:
-
2025-01-07
Odszedł śp. Mirosław Malicki