Aktualności | WIMiO - Politechnika Gdańska

Finał konkursu "The RINA-KORAB Student Naval Architect Award 2024"

The RINA-KORAB
Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu na najlepszą pracę magisterską „The RINA-KORAB Student Naval Architect Award 2024”. Konkurs realizowany jest przez Towarzystwo Okrętowców Polskich KORAB pod patronatem RINA (Royal Institution of Naval Architects).

W ramach finału zaprezentowane zostaną następujące prace magisterskie:

Dopadło Cię coś więcej niż przesilenie wiosenne? Zawnioskuj o zapomogę!

Zapomoga
Studencie! Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujesz wsparcia finansowego — nie zwlekaj i zgłoś się po zapomogę do Komisji Stypendialnej PG.

Zapomoga jest świadczeniem gwarantowanym przez ustawę o szkolnictwie wyższym i jednorazowo możesz otrzymać aż 2500 zł (stawka obowiązująca w roku akademickim 2023/2024).

Nie istnieje ścisły katalog zdarzeń, które uprawniałyby do otrzymania zapomogi. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś starać się o zapomogę, zadaj sobie kilka pytań:

Wygraj stypendium ABS w wysokości 2500 USD

Konkurs ABS
Konkurs American Bureau of Shipping ABS Scholarship Award adresowany jest do studentek i studentów studiów stacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia w dziedzinach związanych z oceanotechniką m.in.: inżynieria mechaniczna, budowa okrętów, inżynieria morska, inżynieria offshore.

Do wzięcia udziału w konkursie kwalifikują się także studenci drugiego stopnia spełniający podobne wymagania. Studenci innych kierunków studiów niż te wymienione wyżej mogą kwalifikować się do konkursu wyłącznie po rozpatrzeniu wniosku przez ABS. Kandydatki i kandydaci muszą wykazywać się:

- wysokim poziomem wiedzy akademickiej (brak długu punktowego i min. średnia ocen 4.0);

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ełku z wizytą na WIMiO

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego
W ostatnią środę Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa gościł uczniów szkoły średniej. Podczas spotkania uczniowie poznali ofertę dydaktyczną naszego Wydziału, a także zobaczyli, jak działa basen modelowy.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa nieustannie angażuje się we współprace zarówno z przemysłem jak i szkolnictwem. W przypadku szkół nasza jednostka często dzieli się posiadaną wiedzą, a także możliwościami technicznymi, jakimi dysponuje. W minioną środę (17.04.) do Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa przybyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z profili budownictwo oraz monter jachtów. Naszych gości powitał prodziekan ds. współpracy dr hab. inż. Mariusz Deja, prof. uczelni.

Program stażowy dla absolwentów

Program stażowy babcock
Zapraszamy studentów naszego Wydziału do udziału w webinarium online w poniedziałek22 kwietnia o godzinie 17:00 (CET) na temat Babcock i nowego programu dla absolwentów. Sesję poprowadzą Ewa Kittel-Prejs (Dyrektor ds. Polski, Babcock) i Sam Barton (Dyrektor Programowy, Babcock).

Podczas webinarium omówione zostaną następujące tematy:

WAKACYJNY STAŻ 2024 – płatne staże dla studentów i absolwentów PG

Wakacyjny staż
Miasto Gdańsk po raz kolejny zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do udziału w projekcie „Wakacyjny Staż”. Do 26 kwietnia br. trwa przyjmowanie zgłoszeń i weryfikacja uczestników. Tegoroczna edycja projektu oferuje 200 miejsc stażowych, które zostały ufundowane przez renomowane firmy i instytucje publiczne, w tym przez Politechnikę Gdańską.

Udział w projekcie „Wakacyjny Staż” pozwala młodym ludziom postawić pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej i zdobyć praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie.

Aby wziąć udział w projekcie, należy do 26 kwietnia 2024 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie Wakacyjnego Stażu.

Dzień Otwarty w firmie Sii

Sii logo
W przyszłą środę (24.04.) w gdańskim oddziale Sii odbędzie się Dzień Otwarty dla studentów i wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w świecie inżynierii przemysłowej. Wydarzenie będzie świetną okazją, aby osobiście poznać ekspertów z firmy Sii oraz porozmawiać o własnej ścieżce kariery.

Dzień Otwarty w firmie Sii zaplanowany jest na 24 kwietnia (środa) w godzinach 12:00-16:00. Wydarzenie odbędzie się w gdańskim oddziale Sii przy al. Grunwaldzkiej 472E w budynku Prime.

Podczas wydarzenia zaplanowane są dwie prelekcje:

• warsztat techniczny  pt. „Projektowanie maszyn i tajniki montażu zawieszeń samochodowych”,
  • warsztat rekrutacyjny pt. „Zostanę najlepszym kandydatem, czyli jak przygotować się do procesu rekrutacyjnego”.

Agenda spotkania prezentuje się następująco:

Damen z ofertą staży na WIMiO

Spotkanie Damenu ze studentami WIMiO
8 kwietnia 2024 roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa odbyło się spotkanie informacyjne z firmą Damen Engineering Gdańsk. Wizyta przedstawicieli Damenu dotyczyła oferty stażowej dla studentów w firmie.

Zorganizowane na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa spotkanie z firmą Damen Engineering Gdańsk dotyczyło przede wszystkim oferty 3-miesięcznych staży dla naszych studentów — omówiono proces rekrutacyjny na staż i jego przebieg. Absolwent naszego Wydziału przybliżył studentom przebieg swojej kariery zawodowej po ukończeniu studiów. Lider w dziedzinie budowy i utrzymania jednostek morskich podczas rozmowy ze studentami opowiedział o swojej działalności, zrealizowanych projektach oraz celach na przyszłość.