#konkurs | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Wygraj stypendium ABS w wysokości 2500 USD

Konkurs ABS
Konkurs American Bureau of Shipping ABS Scholarship Award adresowany jest do studentek i studentów studiów stacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia w dziedzinach związanych z oceanotechniką m.in.: inżynieria mechaniczna, budowa okrętów, inżynieria morska, inżynieria offshore.

 Do wzięcia udziału w konkursie kwalifikują się także studenci drugiego stopnia spełniający podobne wymagania. Studenci innych kierunków studiów niż te wymienione wyżej mogą kwalifikować się do konkursu wyłącznie po rozpatrzeniu wniosku przez ABS. Kandydatki i kandydaci muszą wykazywać się:

- wysokim poziomem wiedzy akademickiej (brak długu punktowego i min. średnia ocen 4.0);

Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Konkurs
Stały rozwój nowych technologii, które jednocześnie mają pozytywny wpływ na środowisko, to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Pomysły na ich wykorzystanie są poszukiwane w nowej edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej.

Po raz 28., a drugi w nowej formule, firma Siemens i Politechnika Warszawska organizują konkurs, którego misją jest wspieraniu rozwoju i osiągnięć studentów oraz młodych naukowców.

Wybory najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2024

Interstudent
Przez ostatnie czternaście lat, Fundacja Edukacyjna Perspektywy prezentowała zagranicznych studentów, którzy nie tylko poświęcają się studiom, ale także aktywnie działają na rzecz społeczności oraz angażują się w życie swojego otoczenia. Są oni nie tylko wzorcami dla swoich kolegów, lecz również są dumnymi ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach. W tegorocznej, czternastej edycji, po raz kolejny Fundacja Edukacyjna Perspektywy poszukuje utalentowanych studentów, ludzi o niezwykłej ciekawości i determinacji, ale przede wszystkim tych, którzy aktywnie uczestniczą w życiu akademickim swoich uczelni.

Celem konkursu INTERSTUDENT jest wyróżnienie studentów spoza granic Polski, którzy wykazują się wyjątkowymi osiągnięciami akademickimi i społecznymi, a także przyczyniają się do zróżnicowania środowiska akademickiego oraz budowy mostów kulturowych. Szukamy zagranicznych "liderów uczelni", którzy swoją aktywnością inspirują innych studentów do działań społecznych i mają istotny wkład w rozwijanie inicjatyw obywatelskich w swoim lokalnym otoczeniu.

Tagi

Konkurs na Najlepsze Prace Dyplomowe Magisterską i Inżynierską w Obszarze Nauk Technicznych

Konkurs na Najlepsze Prace Dyplomowe Magisterską i Inżynierską w Obszarze Nauk Technicznych
Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku ogłosiła czwartą edycję Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe Magisterską i Inżynierską w Obszarze Nauk Technicznych. Wnioski o nagrody za prace inżynierskie i magisterskie wykonane w roku akademickim 2022/23 można składać do dnia 30.11.2023 roku.

Konkurs dotyczy prac dyplomowych wykonanych w roku akademickim kończącym się 30 września 2023 roku. W grupie prac dyplomowych inżynierskich, jak i w grupie prac dyplomowych magisterskich przewiduje się przyznanie pieniężnej nagrody I stopnia i nagrody II stopnia. Nagradzane są prace o istotnym znaczeniu dla praktyki przemysłowej, dotyczące zarówno nowej realizacji procesów, jak i nowych rozwiązań aparaturowych. Wniosek o nagrodę winien zawierać:

Konkurs prac dyplomowych na temat 3W: wody, wodoru i węgla

Na obrazku znajduje się atom
Konkurs, a do wygrania 10 tysięcy złotych. Wystarczy tylko, że napisaliście pracę dyplomową popularyzującą ideę 3W i wiedze o wodzie, wodorze i węglu.

Dziennik Gazety Prawnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza studentów do udziału w II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel, którego celem jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia, wśród młodych ludzi.

Koło Naukowe SimLE z nagrodą pieniężną na dalszy rozwój projektu Stardust!

Koło Naukowe SimLE z nagrodą pieniężną na dalszy rozwój projektu Stardust!
5000 złotych na dalszy rozwój projektu Stardust otrzymało Koło Naukowe SimLE w ramach konkursu LifeScience podczas konferencji BioTech Daily. Członkowie SimLE zajęli drugie miejsce w kategorii „Entuzjaści”.  

Konkurs polegał na 3-minutowej prezentacji na projektu, przedstawionej przed panelem ekspertów. Członkowie koła SimLE zaprezentowali dwa przedsięwzięcia: Silverhand i Stardust.

Projekt Silverhand – koncept protezy ręki o wysokich możliwościach indywidualizacji oraz niskich kosztach produkcji przy zastosowaniu nowoczesnych technik druku 3D.

Tagi

Podwodna platforma prof. PG Mirosława Gerigka z prestiżową nominacją

Podwodna platforma typu AUV-Stealth w czasie początkowych badań na Basenie Holowniczym Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej
Produkt profesora Politechniki Gdańskiej dr. hab. inż. Mirosława Gerigka z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa z prestiżową nominacją w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2021”. Wyróżniona została wielofunkcyjna bezzałogowa podwodna platforma typu AUV-Stealth.

Nominacja do nagrody jest efektem spotkania i prezentacji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, które odbyło się 18 maja 2021 roku.

Subskrybuj #konkurs