studenci | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Ważne wydarzenia dla nowych studentów zagranicznych

Skaczący studenci na tle Gmachu Głównego
Jesteś studentem zagranicznym i od października zaczynasz studia na Politechnice Gdańskiej? Koniecznie przeczytaj, jakie wydarzenia przygotowaliśmy dla Ciebie i Twoich kolegów oraz koleżanek, którzy również zaczynają swoją studencką przygodę w Gdańsku. 

Na początku każdego semestru akademickiego Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Gdańskiej organizuje dla nowo przyjętych studentów zagranicznych dwa ważne wydarzenia: Rejestrację studentów oraz Welcome Meeting.

Oba spotkania są ważne nie tylko dlatego, że nowi studenci zagraniczni mogą w ich trakcie dokończyć proces rejestracji na studia, uzyskać ważne informacje na temat kwestii formalnych związanych z pobytem w Polsce, ale też poznać kolegów i koleżanki, z którymi będą studiować przez kolejne lata.
 

Sukces studentów SimLE w konkursie RoboBoat2023. ASV Perkoz ze specjalną nagrodą

Sukces studentów SimLE w konkursie RoboBoat2023. ASV Perkoz ze specjalną nagrodą
9. miejsce w klasyfikacji ogólnej i specjalna nagroda sędziów za najbardziej przewidujące planowanie działań i zarządzanie zespołem – z takim wynikiem studenci z koła naukowego SimLE wrócili z dronem portowym ASV Perkoz z konkursu RoboBoat 2023. Wydarzenie odbyło się w marcu w Sarasocie na Florydzie.

ASV Perkoz, czyli autonomiczny pojazd nawodny powstał w ramach projektu SeaSentinel. To pomysł Igora Rusieckiego, studenta drugiego roku oceanotechniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Dron to platforma dla modułu zadaniowego, będącego w stanie wykrywać zanieczyszczenia wody. Większość kadłuba została wykonana z PET-G metodą druku 3D. W celu wydrukowania tak dużych elementów studenci z KN SimLE skorzystali z pomocy firmy SpaceForest oraz X3D.

SeaSentinel After Action Report. SimLE zaprasza na pokonkursową prezentację!

wimio/Galerie - aktualności/CC0K8iaahuAJgR8f.jpg
Koło Naukowe SimLE serdecznie zaprasza na SeaSentinel After Action Report - prezentację podsumowującą udział w konkursie RoboBoat2023, który odbył się w marcu w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie odbędzie się 11 maja o 10:30 w Audytorium Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (bud. 40, s. 211) na Politechnice Gdańskiej.

Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój. Zgłoś swój referat!

Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój. Zgłoś swój referat!
Serdecznie zapraszamy doktorantów i młodych naukowców do udziału w  XVII Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej: Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój. Wydarzenia odbędzie się 22 maja 2023 r. w Lublinie oraz on-line - w tym samym czasie.

Każdy uczestnik może zaprezentować referat lub plakat, opublikować streszczenie swojego wystąpienia, oraz opublikować dwa rozdziały w monografiach w języku polskim lub angielskim. Konferencja jest również doskonałą okazją do wymiany poglądów oraz do zdobycia doświadczenia.

Podsumowanie projektów dyplomowych i perspektywy współpracy z Base Group

Podsumowanie projektów dyplomowych i dalsze perspektywy współpracy. Spotkanie z Base Group
Podsumowanie prac dyplomowych absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz dyskusje na temat dalszej współpracy. W miniony piątek władze wydziału wzięły udział w spotkaniu z firmą Base Group.      

Na początku tego roku dwóch studentów: Michał Bilicki oraz Maciej Biedrzycki obroniło prace dyplomowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Podczas spotkania w Base Group absolwenci podsumowali swoje projekty.

Michał Bilicki obronił pracę pt. „Analiza wariantowości procesu technologicznego w aspekcie czasu i kosztów wytwarzania komponentów mechanicznych”. Opiekunem pracy był prof. Mariusz Deja. Praca została napisana w oparciu o problem inżynieryjny Base Group.

Mnóstwo atrakcji i tysiące odwiedzających. Za nami Ogólnopolski Dzień Otwarty PG

Mnóstwo atrakcji i tysiące odwiedzających. Za nami Ogólnopolski Dzień Otwarty PG
Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej za nami. Tysiące uczniów szkół średnich odwiedziły miasteczko namiotowe przed Gmachem Głównym i zapoznali się z ofertą uczelni. Wzięli też udział w licznych atrakcjach, pokazach i inspirujących wykładach.

Na stoisku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa studenci z Wydziałowej Rady Studentów opowiadali maturzystom o studiowaniu na wydziale i oprowadzali ich po kampusie. Ponadto można było zobaczyć rakietę zbudowaną przez studentów z Koła Naukowego SimLE oraz ich balon stratosferyczny. Pojawił się również nowy łazik marsjański studentów technologii kosmicznych i satelitarnych.

Weź udział w kursie i zostań przewodnikiem górskim!

Weź udział w kursie i zostań przewodnikiem górskim!
Kurs Przewodnika Górskiego w Gdańsku? Czemu nie! To niepowtarzalna okazja do zdobycia uprawnień turystycznych, szerokiej i praktycznej wiedzy o górach, poruszaniu się z mapą i kompasem, wędrówek po górach i Pomorzu oraz poznania wielu ludzi do wspólnych wypraw.

Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku zaprasza do udziału w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się już 6 marca o 18:00 w Bratniaku (ul. Siedlicka 4, pok. 313).

W ramach kursu przewidziane są m. in.:

Oceń swoich nauczycieli akademickich. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Oceń swoich nauczycieli akademickich. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!
Pod koniec każdego semestru studenci Politechniki Gdańskiej otrzymują do wypełnienia ankiety oceny nauczycieli akademickich. To składający się z kilku pytań, anonimowy arkusz oceny, który przekazuje ważną informację zwrotną od studentów, na temat jakości nauczania poszczególnych przedmiotów.

Do 8 marca można wypełniać ankiety podsumowujące pracę dydaktyczną wykładowców w semestrze zimowym, docenić pracę nauczyciela lub pomóc zapoczątkować zmiany w prowadzeniu danego przedmiotu. Wyniki ankiet studenckich są brane pod uwagę w okresowej ocenie nauczyciela akademickiego, jeżeli zwrotność ankiety przekroczyła 20%. Ankiety są w pełni anonimowe, a każda opinia studentów jest analizowana i może przyczynić się do podniesienia jakości kształcenia na Politechnice Gdańskiej.

3...2...1... START! Studenci mechatroniki ścigali się zdalnie sterowanymi pojazdami

Studenci mechatroniki
Studenci mechatroniki zaprojektowali i zbudowali zdalnie sterowane pojazdy, a następnie wzięli udział w zawodach. Musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód - i liczyło się coś więcej niż prędkość.

Cztery grupy studentów zaprojektowały i zbudowały pojazdy RC, które miały pokonać tor przeszkód i zaparkować w "garażu".

Pomóżmy Kubie wrócić do zdrowia! Liczy się każda złotówka

Pomóżmy Kubie wrócić do zdrowia! Liczy się każda złotówka
Student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, sportowiec - maratończyk Jakub Redzimski potrzebuje naszej pomocy. 25 lutego ubiegłego roku uległ wypadkowi na stoku narciarskim, w wyniku którego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i paraliżu nóg. Po dwóch operacjach, miesiącach rehabilitacji Kuba porusza się na wózku. Możemy pomóc studentowi stanąć na nogi, ale potrzebne są pieniądze.         

Kuba walczy o każdy centymetr odzyskania sprawności. Jako dwukrotny maratończyk i triathlonista jest przygotowany na długą walkę. Celem to powrót do chodzenia chodzenia, a jedyną drogą jest wielomiesięczna, kosztowna rehabilitacja oraz inne działania, np. przeszczep komórek macierzystych oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego, urządzeń do codziennego funkcjonowania oraz dostosowania mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Wszystko to jest bardzo drogie, a liczy się każda złotówka, którą możemy wesprzeć naszego studenta i kolegę.

Subskrybuj studenci