wimio | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

XXIV Pomorskie Sympozjum Spawalnicze i XXVI Spotkanie Spawalników Wybrzeża

Spawacz wykonujący swoją pracę
Wielkimi krokami zbliża się kolejne inspirujące i poznawcze doświadczenie dla wszystkich pasjonatów spawalnictwa. Już 7 września odbędzie się XXIV Pomorskie Sympozjum Spawalnicze i XXVI Spotkanie Spawalników Wybrzeża, które stanowią czołowe wydarzenie dla społeczności związanej z branżą spawalniczą. To znakomita okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

W trakcie sympozjum odbędą się sesje z wystąpieniami, na których eksperci i praktycy związani z dziedziną spawalnictwa zaprezentują najnowsze trendy i osiągnięcia w tej dziedzinie. Zgłębiane będą zagadnienia związane z nowymi technologiami spawalniczymi, materiałami, innowacyjnymi procesami oraz bezpieczeństwem w pracy na podstawie badań naukowych i praktycznych doświadczeń.

Podsumowanie projektów dyplomowych i perspektywy współpracy z Base Group

Podsumowanie projektów dyplomowych i dalsze perspektywy współpracy. Spotkanie z Base Group
Podsumowanie prac dyplomowych absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz dyskusje na temat dalszej współpracy. W miniony piątek władze wydziału wzięły udział w spotkaniu z firmą Base Group.      

Na początku tego roku dwóch studentów: Michał Bilicki oraz Maciej Biedrzycki obroniło prace dyplomowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Podczas spotkania w Base Group absolwenci podsumowali swoje projekty.

Michał Bilicki obronił pracę pt. „Analiza wariantowości procesu technologicznego w aspekcie czasu i kosztów wytwarzania komponentów mechanicznych”. Opiekunem pracy był prof. Mariusz Deja. Praca została napisana w oparciu o problem inżynieryjny Base Group.

Oceń swoich nauczycieli akademickich. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Oceń swoich nauczycieli akademickich. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!
Pod koniec każdego semestru studenci Politechniki Gdańskiej otrzymują do wypełnienia ankiety oceny nauczycieli akademickich. To składający się z kilku pytań, anonimowy arkusz oceny, który przekazuje ważną informację zwrotną od studentów, na temat jakości nauczania poszczególnych przedmiotów.

Do 8 marca można wypełniać ankiety podsumowujące pracę dydaktyczną wykładowców w semestrze zimowym, docenić pracę nauczyciela lub pomóc zapoczątkować zmiany w prowadzeniu danego przedmiotu. Wyniki ankiet studenckich są brane pod uwagę w okresowej ocenie nauczyciela akademickiego, jeżeli zwrotność ankiety przekroczyła 20%. Ankiety są w pełni anonimowe, a każda opinia studentów jest analizowana i może przyczynić się do podniesienia jakości kształcenia na Politechnice Gdańskiej.

Administracja WIMiO przeniesiona do budynku nr 30

Administracja WIMiO przeniesiona do budynku nr 30
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że administracja Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa została przeniesiona do budynku nr 30 (dawny WOiO – obecnie Instytut Oceanotechniki i Okrętownictwa), na 9. piętro.  

Poniżej znajdą Państwo numery pokoi, w których aktualnie pracują pracownicy poszczególnych zespołów. Numery telefonów pozostają bez zmian.

Sekretariat wydziału

Biuro administracyjne

Tagi

Prof. Andrzej Seweryn został członkiem Rady Naukowej IPPT PAN

Prof. Andrzej Seweryn został członkiem Rady Naukowej IPPT PAN
Prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa został powołany na członka Rady Naukowej Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk.

19 stycznia 2023 r. odbyło  się  pierwsze  posiedzenie Rady Naukowej Instytutu  Podstawowych Problemów Techniki PAN. Podczas posiedzenia wręczono nominacje członkom Rady Naukowej przez Dziekana Wydziału IV Nauk Technicznych Polskiej  Akademii Nauk Prof. Tomasza Kapitaniaka. Wybrano również Przewodniczącego Rady Naukowej, Zastępców Przewodniczącego Rady Naukowej oraz Sekretarza Rady Naukowej i Komisji. Rada Naukowa IPPT PAN liczy 50 członków, 35 osób to członkowie instytutu, a 15 osób to naukowcy z całej Polski. Prof.

Dziekan WIMiO prof. Andrzej Seweryn w składzie Rady Doskonałości Naukowej

Dziekan WIMiO prof. Andrzej Seweryn w składzie Rady Doskonałości Naukowej
Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa prof. dr hab. inż.  Andrzej Seweryn został wybrany w skład Rady Doskonałości Naukowej jako przedstawiciel dyscypliny inżynieria mechaniczna, będącej we właściwości Zespołu II Nauk Inżynieryjno-Technicznych.

Prof. Andrzej Seweryn został dziekanem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej w 2021 r. Jest specjalistą w dziedzinie nauki inżynieryjno-techniczne, w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Specjalności naukowe, którymi zajmuje się prof. Seweryn, to mechanika materiałów i konstrukcji, metody komputerowe mechaniki, zmęczenie materiałów i konstrukcji, mechanika uszkodzeń i pękania, wytrzymałość elementów konstrukcyjnych, metody eksperymentalne mechaniki.

WIMiO jednym z najchętniej wybieranych wydziałów przez zagranicznych studentów

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jednym z najchętniej wybieranych przez zagranicznych studentów
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jednym z najchętniej wybieranych przez studentów zagranicznych. Na WIMiO będzie studiować 71 osób z innych krajów. W sumie w  ramach tegorocznej rekrutacji na Politechnikę Gdańską przyjęto 471 studentów z zagranicy.

Na PG będą studiować studenci z Białorusi (111), Hiszpanii (101), Ukrainy (79), Francji (45), Włoch (22), Turcji (15), Niemiec (11), Chin (11), Litwy (8), Portugalii (7), Nigerii (6), Rosji (6), Bangladeszu (6) i kilkunastu innych krajów. Wśród tegorocznych studentów są również młode osoby z Meksyku, Stanów Zjednoczonych czy Hondurasu.

Centrum Medycyny Rodzinnej GUMed oferuje opiekę medyczną studentom WIMiO

Centrum Medycyny Rodzinnej GUMed oferuje opiekę medyczną studentom WIMiO
Jesteś studentem, zachorowałeś, a lekarz jest kilkaset kilometrów stąd, w twojej rodzinnej miejscowości i nie wiesz co teraz zrobić? W ramach Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita Centrum Medycyny Rodzinnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oferuje opiekę medyczną studentom Politechniki Gdańskiej.

Na początku bezpłatną opieką zostanie objętych około 2400 osób – wszyscy studenci z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Są jednak plany, by z usług mogli skorzystać wszyscy studenci Politechniki Gdańskiej.

Centrum Medycyny Rodzinnej GUMed to przychodnia lekarska przyjazna dla studentów. Jak informuje prezes dr med. Piotr Gutknecht, CMR udziela świadczeń zdrowotnych w ramach: podstawowej opieki zdrowotnej: medycyny rodzinnej, pediatrii; medycyny pracy oraz ginekologii i położnictwa.

Nowe możliwości dla studentów i nie tylko! Dziekan WIMiO powołał Radę Przedsiębiorców

Nowe możliwości dla studentów i nie tylko! Dziekan WIMiO powołał Radę Przedsiębiorców
W odpowiedzi na potrzebę ciągłego doskonalenia działalności dydaktycznej i naukowej oraz połączenie nauki z biznesem, dziekan Wydziału inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn powołał Radę Przedsiębiorców, do której zaprosił przedstawicieli firm z całej Polski. Oznacza to nowe możliwości dla studentów, naukowców, ale i przedstawicieli biznesu, którzy zyskają wykwalifikowanych pracowników - absolwentów naszego wydziału.

Inauguracyjne posiedzenie Rady odbyło się zdalnie 25 listopada.

Dzięki powołaniu Rady Przedsiębiorców studenci i naukowcy skorzystają  między innymi z praktyk i staży w prężnie rozwijających się firmach, z programów stypendialnych, szkoleń, kursów, studiów podyplomowych czy warsztatów przemysłowych. To również ogromna wartość dla firm, które zyskają wykwalifikowanych pracowników – inżynierów artystów.

Główne cele związane z działalnością Rady Przedsiębiorców:

Subskrybuj wimio